Alpejski PŚ: Ortlieb najlepsza w supergigancie w La Thuile

Austriaczka Nina Ortlieb wygrała w La Thuile we Włoszech supergigant alpejskiego Pucharu Świata. To jej pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Zaledwie o 0,01 s wyprzedziła Włoszkę Federicę Brignone, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

23-letnia Austriaczka jest córką mistrza olimpijskiego i byłego mistrza świata w zjeździe Patricka Ortlieba. Przed tygodniem po raz pierwszy stanęła na podium PŚ, zajmując trzecie miejsce w zjeździe w Crans Montanie. W sobotę minimalnie wyprzedziła Brignone, która w klasyfikacji generalnej PŚ ma już 153 punkty przewagi nad Mikaelą Shiffrin. Amerykanka nie startuje od dłuższego czasu z powodu śmierci ojca i nie wiadomo, kiedy powróci do rywalizacji. Trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Corinne Suter.

W niedzielę w La Thuile odbędzie się kombinacja.