Bayern zakazał piłkarzom zdjęć z kibicami. Wszystko przez koronawirusa

Piłka nożna
Bayern zakazał piłkarzom zdjęć z kibicami. Wszystko przez koronawirusa
fot. PAP

Władze Bayernu Monachium błyskawicznie reagują na wydarzenia napływające z całego świata. Aby uchronić swoich piłkarzy od epidemii koronawirusa, zakazały one swoim gwiazdom bezpośredniego kontaktu z kibicami.

Profesor Roland Schmidt, który stoi na czele sfery medycznej w bawarskim klubie znacząco odradził piłkarzom rozdawanie autografów i robienie sobie zdjęć z kibicami. Bayern poparł tę decyzję, wydając oficjalny komunikat w tej sprawie.

 

- Zakaz idzie w parze z rekomendacją Instytutu Roberta Kocha. Prosimy naszych fanów o zrozumienie naszej decyzji - wyjaśnił mistrz Niemiec.

 

 

Mecze Bundesligi są póki co rozgrywane w normalnym rytmie, a w Niemczech głośno nie mówi się o odwoływaniu wydarzeń sportowych, ale rozpoczyna się proces zapobiegawczy śladem Serie A. Ognisko koronawirusa jest bowiem w północnych Włoszech, a w trwającej kolejce odwołano aż pięć spotkań. Bundesliga zamierza monitorować sytuację związaną z wirusem.

 

W sobotę Bayern mierzy się z Hoffenheim bez udziału kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, który na boisko wróci najwcześniej za miesiąc.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie