Dwie asysty Klicha! Kolejne zwycięstwo Leeds United

Leeds United wygrało z Hull City 4:0 w meczu 36. kolejki Championship. W końcówce dwie asysty zaliczył Mateusz Klich, który nawiązał do dobrego występu w poprzednim spotkaniu.

W środku tygodnia "Pawie" wygrały na wyjeździe z Middlesbrough, a Polak strzelił zwycięskiego gola. Minęło kilka dni, a Klich znowu pokazał, dlaczego Marcelo Bielsa ma do niego zaufanie.

Tym razem Klich nie zdobył zwycięskiej bramki, ale zapewnił drużynie spokój w końcówce. Leeds prowadziło do 81. minuty 2:0, więc ekipa Hull City mogła jeszcze mieć nadzieję na wywalczenie co najmniej remisu. Wtedy jednak Polak zaliczył asystę przy trafieniu Tylera Robertsa. Trzy minuty później ten sam duet zrobił to raz jeszcze.

"Pawie" wygrały 4:0 i umocniły się na drugim miejscu w tabeli.

Klich rozegrał w tym sezonie 38 meczów, w których strzelił pięć goli i zaliczył cztery asysty.