Fortuna 1 Liga: Wyjazdowe zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec

W meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało Miedź Legnica 2:0. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Rafał Grzelak oraz Patryk Mularczyk. Dzięki wygranej ekipa Dariusza Dudka przybliżyła się do strefy dającej udział w play-offach.

Dyspozycja obu zespołów po przerwie wiosennej była sporą niewiadomą. W ostatnich meczach rundy jesiennej drużyny prezentowały podobną dyspozycję. W poprzednich pięciu ligowych pojedynkach oba kluby skompletowały siedem punktów. Chociaż jesienią w bezpośrednim starciu lepsze było Zagłębie, w pierwszej kolejce po przerwie zimowej faworytem była Miedź.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Już w piątej minucie piłkarze Dominika Nowaka mieli szansę na otworzenie wyniku spotkania, ale dobrze interweniował bramkarz Zagłębia. W dalszej części pierwszej połowy inicjatywę przejmowali goście, a po jednym strzale Patryka Małeckiego piłkę spod bramki musiał wybijać debiutujący Josip Soljić.

Po przerwie znów lepiej prezentowała się Miedź. Po jednym ze strzałów Kacpra Kostorza piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później znowu do gry wróciło Zagłębie. Sosnowiczanie otworzyli wynik meczu po strzale Rafała Grzelaka. Obrońca zdobył bramkę po rzucie wolnym, notując swoje trzecie trafienie w tym sezonie.

W 73. minucie było już 2:0. Po podaniu Małeckiego gola strzelił rezerwowy Patryk Mularczyk. Piłkarz pojawił się na murawie zaledwie sześć minut wcześniej. Wykorzystał podanie w poprzek pola karnego od byłego piłkarza Wisły Kraków i podwyższył prowadzenie gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Dzięki wygranej piłkarze z Sosnowca tracą dwa punkty do Miedzi i strefy dającej udział w walce o ekstraklasę.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)
Bramki: Grzelak 56, Mularczyk 72

Miedź: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Bozo Musa, Adam Chrzanowski, Artur Pikk - Marquitos, Omar Santana (71, Dawid Kort), Josip Soljić, Joan Roman, Jakub Łukowski (85, Patryk Makuch) - Kacper Kostorz.

Zagłębie: Krystian Stępniowski - Markas Beneta, Kacper Łopata, Rafał Grzelak, Wojciech Słomka - Tomasz Nawotka, Bartłomiej Babiarz (90, Kacper Radkowski), Jakub Sinior, Filip Karbowy (67, Patryk Mularczyk), Patryk Małecki - Szymon Pawłowski (66, Rubio).

Żółte kartki: Soljić, Kort - Grzelak, Babiarz, Beneta.