Klubowy kolega Klicha zawieszony za rasistowskie wyzwiska

Piłka nożna
Klubowy kolega Klicha zawieszony za rasistowskie wyzwiska
fot. PAP

Bramkarz Leeds United Kiko Casilla został zawieszony na osiem spotkań Championship. To kara za rasistowskie wyzwiska, które wygłosił do Jonathana Leko z Charlton Athletic. Ponadto Hiszpan będzie musiał zapłacić 60 tysięcy funtów kary.

33-letni piłkarz dopuścił się karygodnego zachowania 28 września ubiegłego roku, kiedy jego drużyna przegrała z Charlton 0:1. Bramkarz miał obrazić czarnoskórego napastnika londyńczyków, co usłyszał arbiter meczu John Brooks. Sprawą zainteresowała się Federacja Angielska, która po ponad pięciu miesiącach dochodzenia wymierzyła karę.

Oprócz kary pieniężnej i zawieszenia Hiszpan będzie musiał udać się na zajęcia edukacyjne z zakresu działania przeciw rasizmowi. Sam piłkarz nie czuje się winny i postanowił, wydać specjalne oświadczenie, w którym dziękuje za wsparcie ze strony swojej drużyny.

„Ostatnie pięć miesięcy było najtrudniejsze w mojej karierze. Jestem pewny, że moja rodzina, koledzy oraz współpracownicy z drużyn wiedzą, że nigdy był nie użył słów uznawanych za rasistowskie” – napisał bramkarz.

Ośmiomeczowe zawieszenie oznacza, że drużyna Mateusza Klicha straci swojego podstawowego bramkarza na najważniejsze mecze w kontekście walki o awans do Premier League. Casilla będzie mógł wrócić dopiero 18 kwietnia na mecz z Barnsley, lecz do tego czasu drużyna może wypaść z pozycji gwarantującej bezpośrednią promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Leeds czeka na uzasadnienie decyzji FA, które ma się pojawić w przyszłym tygodniu.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie