Kontuzja Lewandowskiego ostatnią szansą dla Coutinho

Robert Lewandowski z powodu urazu będzie musiał pauzować co najmniej cztery tygodnie. Nie jest to  dobra wiadomość dla Bayernu Monachium, jednak niektórzy piłkarze mogą liczyć na dodatkowe szanse.

"Bild" informuje, że ostatni moment na udowodnienie swojej wartości ma Coutinho. Brazylijczyk miał być zbawcą mistrzów Niemiec, jednak rzeczywistość nieco zweryfikowała wypożyczonego z Barcelony pomocnika. Coutinho zgromadził w tym sezonie siedem goli oraz osiem asyst, ale po raz kolejny zarzuca mu się, że nie istnieje w meczach z największymi rywalami. Kontuzja Lewandowskiego ma sprawić, że Brazylijczyk otrzyma kolejną - być może ostatnią - szansę na udowodnienie swojej wartości.

Lewandowski na pewno nie zagra w spotkaniach Bundesligi przeciwko Hoffenheim, Augsburgowi, Unionowi Berlin oraz Eintrachtowi Frankfurt. Ominą go też mecze w Pucharze Niemiec z Schalke 04 oraz w Lidze Mistrzów z Chelsea. Ma też małe szanse na otrzymanie powołania do reprezentacji Polski na towarzyskie potyczki z Finlandią oraz Ukrainą.

Coutinho szybko wziął się do pracy i już w pierwszej połowie spotkania z Hoffenheim wpisał się na listę strzelców. W drugiej części dołożył kolejne trafienie, a Bayern wygrał 6:0. Najwięcej będzie się jednak mówiło o skandalicznym zachowaniu kibiców, przez których spotkanie zostało na moment przerwane.