ME w strzelaniach pneumatycznych we Wrocławiu: Rosjanie najlepsi drużynowo i indywidualnie

Inne
ME w strzelaniach pneumatycznych we Wrocławiu: Rosjanie najlepsi drużynowo i indywidualnie
fot. Polsat Sport

W piątek podczas pierwszego dnia Mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych na 10 metrów we Wrocławiu poznaliśmy pierwszych medalistów. W strzelaniach pistoletem pneumatycznym mężczyzn zwyciężył Rosjanin Artem Czernousow. W kategorii kobiet najlepsza była Serbka Bobana Momcilovic-Velicković. W finale mikstu karabinu pneumatycznego zwyciężył rosyjski duet Władymir Maslennikow i Julia Karimowa. Aleksandra Szutko zdobyła złoto ME juniorek w karabinie pneumatycznym.

W piątkowych zawodach mikstu karabinu pneumatycznego zwyciężyła para Maslennikow-Karimowa. W meczu o złoty medal pokonali węgierski duet Istvan Peni – Eszter Denes. Brązowy medal zdobyli Chorwaci Estera Hercef oraz Miran Maricic.

W finale pistoletów pneumatycznych kobiet triumfowała Serbka Momcilović-Velicković. Na drugim miejscu uplasowała się Heidi Diethelm Gerber ze Szwajcarii. Podium zamknęła Greczynka Anna Korakaki.

W kategorii mężczyzn pistoletów pneumatycznych zwyciężył Czernousow. Tuż za nim znalazł się Paolo Monna z Włoch, a na trzecim miejscu stanął Turek Ismail Keles.

Polacy nie zakwalifikowali się do serii finałowych. Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) zdobyła złoto ME juniorek w karabinie pneumatycznym.

 

W sobotę kibice zobaczą finał mikst pistoletu oraz finał karabinów indywidualnych kobiet i mężczyzn. W niedzielę odbędą się zawody drużynowe.

Transmisje ME w strzelaniach na 10 metrów w Polsacie Sport Fight i na Polsatsport.pl.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze