Narciarskie MŚJ: Srebrny medal Marcisz w sprincie

Inne
Narciarskie MŚJ: Srebrny medal Marcisz w sprincie
fot. PAP

Izabela Marcisz zdobyła srebrny medal w sprincie techniką dowolną podczas rozgrywanych w niemieckim Oberwiesenthal mistrzostw świata juniorów. 19-latka musiała uznać wyższość jedynie Szwedki Louise Lindstroem. Trzecia była Szwajcarka Siri Wigger.

Rok temu wicemistrzynią świata juniorów w sprincie, ale techniką klasyczną, została Monika Skinder. W sobotę odpadła w półfinale i została sklasyfikowana na siódmym miejscu. W ćwierćfinałach odpadła Karolina Kaleta, a w eliminacjach Magdalena Kobielusz.

 

Od blisko dwóch lat trenerem kobiecej kadry jest Aleksander Wierietielny - były szkoleniowiec Justyny Kowalczyk, która teraz jest jego asystentką. Dwukrotna mistrzyni olimpijska swoją wielką karierę również zaczęła od srebrnego medalu mistrzostw świata juniorów. 18 lat temu druga była w szwedzkiej miejscowości Solleftea.

 

W rywalizacji juniorów triumfował Norweg Ansgar Evensen, przed Szwajcarem Valerio Grondem i Niemcem Maximem Cervinką. 25. był Sebastian Bryja, a Piotr Sobiczewski, Dawid Damian i Robert Bugara przepadli w eliminacjach.

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze