Puchar EHF: Benfica Lizbona wygrała w Opolu

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Gwardii Opole przegrali we własnej hali z Benficą Lizbona 23:30 w 4. kolejce fazy grupowej Pucharu EHF. Debiutujący w europejskich rozgrywkach klubowych polski zespół doznał czwartej porażki. Ekipa portugalska z kompletem punktów prowadzi w tabeli.

Gwardia tylko na początku spotkania dotrzymywała kroku gościom. Zdobyła trzy pierwsze gole, później prowadziła 4:1 i 5:4 w 10. minucie, ale od tego momentu straciła pięć bramek z rzędu i dystansu już nie odrobiła.

Do przerwy było 12:17, a w drugiej połowie rywale odskoczyli szczypiornistom trenera Rafała Kuptela nawet na 10 goli - 19:29 w 49. minucie. Opolanie, podobnie jak przed tygodniem w Lizbonie, gdzie przegrali 24:29, nie potrafili sobie poradzić z Serbem Petarem Djordjicem, który uzyskał osiem bramek. Siedem dołożył inny snajper portugalskiej ekipy Pedro Marques.

Gwardia Opole - Benfica Lizbona 23:30 (12:17)

Najwięcej bramek: dla Gwardii - Patryk Mauer 5, Szymon Działakiewicz, Mateusz Jankowski - po 3; dla Benfiki - Petar Djordjic 8, Pedro Marques 7;