EBL: Enea Astoria pokonała HydroTruck i odrobiła straty z pierwszej rundy

Enea Astoria Bydgoszcz pokonała we własnej hali HydroTruck Radom 80:66 (24:23, 30:8, 12:22, 14:13). Kluczowa okazała się druga kwarta, którą zdecydowanie wygrali gospodarze.

To było bardzo ważne zwycięstwo dla Enea Astorii. Bydgoszczanom udało się odrobić z nawiązką straty z pierwszej rundy. Obie drużyny walczą o awans do fazy play-off, dlatego wygrana ma szczególną wartość.

Po pierwszej kwarcie na tablicy świetlnej widniał wynik 24:23 i nic nie zapowiadało, że kolejna odsłona przyniesie nagły zwrot akcji i właściwie ustawi mecz.

W ekipie z Radomia zawiodło wszystko. Podopieczni Roberta Witka przestali trafiać z dystansu i nie mieli pomysłu na konstruowanie akcji, do tego słaba gra w obronie przełożyły się na dotkliwe straty punktowe.

Zabójcze okazały się szybkie ataki gospodarzy, którzy punktowali właściwie w każdej akcji. Po zmianie stron goście wzięli się za odrabianie strat, ale różnica wynosiła aż 23 punkty, co przerosło ich siły.

Enea Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 80:66 (24:23, 30:8, 12:22, 14:13)

Enea Astoria: Chyliński 14, Walton 14, Frąckiewicz 13, Clyburn 10, Aleksandrowicz 8, Zębski 7, Sina 5, Kemp 4, Michał Nowakowski 3, Marcin Nowakowski 2,

HydroTruck: Camphor 22, Bogucki 16, Lindbom 11, Trotter 8, Piechowicz 7, Wątroba 2,