Eredivisie: Porażka Ajaksu w szlagierze!

W szlagierowym meczu 25. kolejki Eredivisie ekipa Ajaksu Amsterdam przegrała na własnym boisku z AZ Alkmaar 0:2. Dzięki temu przyjezdni zrównali się punktami z piłkarzami ze stolicy Niderlandów.

Przed tym spotkaniem zawodnicy AZ zajmowali drugie miejsce ze stratą trzech "oczek" do Ajaksu. Wiceliderzy Eredivisie kolejny raz udowodnili, że mają patent na utytułowanego rywala.

AZ już w czwartej minucie objęło prowadzenie za sprawą Myrona Boadu, który wykorzystał fatalny błąd wyprowadzenia piłki przez gospodarzy i w sytuacji sam na sam umieścił futbolówkę w siatce.

Amsterdamczycy stwarzali sobie wiele okazji, mając większe posiadanie piłki. Brakowało jednak finalizacji, a na domiar złego defensorzy ubiegłorocznego półfinalisty Ligi Mistrzów popełniali proste błędy. Tak było w 74. minucie, kiedy na długie podanie przez całe boisko zdecydował się Teun Koopmeiners. Piłka znalazła adresata w postaci Oussamy Idrissiego, który przelobował golkipera Ajaksu, ustalając wynik na 2:0.

To druga z rzędu ligowa porażka Ajaksu, który po 24. meczach jest liderem, ale ma tyle samo punktów, co AZ. Piłkarze z Alkmaar wygrali trzecie z rzędu starcie z zawodnikami z Amsterdamu.

Ajax Amsterdam - AZ Alkmaar 0:2 (0:1)
Bramki: Boadu 4, Idrissi 74