Legenda PlusLigi kończy karierę! "Nie uda się dobić do okrągłej 500-tki"

Siatkówka
Legenda PlusLigi kończy karierę! "Nie uda się dobić do okrągłej 500-tki"
fot. Cyfrasport

Siatkarz, który pamięta pierwszy, historyczny sezon PlusLigi zakończy karierę. Mowa o Wojciechu Grzybie, który poinformował o tym w wywiadzie dla portalu "Siatkówka w obiektywie". Środkowy rozegrał do tej pory 482 mecze w siatkarskiej ekstraklasie. - Niestety nie uda się dobić do okrągłej 500-tki - powiedział.

Sobotni mecz z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle był 482 w wykonaniu Grzyba. Siatkarz, który na parkiecie występował już w pierwszym sezonie po przekształceniu rozgrywek w Profesjonalną Ligę Siatkówki, nie doczeka się jednak okrągłego jubileuszu 500 występów.

 

- Liczba meczów jest imponująca, ale szybkie obliczenie uświadomiło mi, że – niestety – nie uda się dobić do okrągłej 500-tki. Do końca sezonu zostało mniej niż 18 spotkań, a to jest mój ostatni sezon na parkietach PlusLigi - powiedział zawodnik w rozmowie z s-w-o.pl.

 

Mimo wielu lat z siatkówką siatkarz nie ma dosyć. Na "emeryturze" nie zamierza rozstawać się z dyscypliną. - Ta przygoda, jako sportowca, po 20 sezonach się kończy, ale liczę na to, że moja droga jeszcze skrzyżuje się z drogą Plusligi, np. w charakterze trenera - skomentował.

 

Zapytany o możliwość kontynuowania kariery w innym klubie gracz odpowiedział bez wahania, że nie bierze tego pod uwagę. - Grając 6 lat w Gdańsku, poczułem wraz z rodziną, że to nasze miejsce na ziemi. Chciałbym, aby moja dalsza przygoda z siatkówką była związana z Trójmiastem. Byłoby super mieć wkład w rozwój gdańskiej drużyny, a z czasem cieszyć się z owoców pracy - powiedział.

 

Grzyb rozegrywa swój 20 sezon w PlusLidze. W tym czasie stoczył 481 meczów i zdobył w nich 3061 punktów.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie