Maraton w Tokio: Salpeter i Legese najlepsi

Inne
Maraton w Tokio: Salpeter i Legese najlepsi
fot. PAP/EPA

Kenijka reprezentująca Izrael Lonah Salpeter czasem 2:17.45 i Etiopczyk Birhanu Legese wynikiem 2:04.15 wygrali maraton w Tokio, który odbył się bez udziału publiczności i w mocno okrojonym składzie.

31-letnia Salpeter poprawiła rekord trasy i uzyskała najlepszy tegoroczny wynik na świecie na tym dystansie. Legese powtórzył swój sukces sprzed roku.

 

Już w połowie lutego organizatorzy maratonu w Tokio postanowili, że tylko zaproszeni zawodnicy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu. Łącznie podziękowano za start 38 tys. ludziom. Pobiegło ostatecznie 200 lekkoatletów. Wszystko za sprawą szerzącego się koronawirusa.

 

Rząd zaapelował do mieszkańców, by nie przychodzili na trasę maratonu i nie kibicowali uczestnikom. Faktycznie niewielu było śmiałków, a ci co się pojawili, mieli zazwyczaj na twarzach maseczki.

 

W Japonii sytuacja nie jest najlepsza. Pozamykane są szkoły, wszelkie wydarzenia sportowe - w tym także pokazowe mecze baseballa - odbywają się bez udziału publiczności lub są całkowicie odwoływane.

Wyniki maratonu w Tokio:
  
  mężczyźni
  
  1. Birhanu Legese (Etiopia) 2:04.15
  2. Bashir Abdi (Belgia)   2:04.49
  3. Sisay Lemma (Etiopia)  2:04.51
  
  kobiety 
  
  1. Lonah Salpeter (Izrael) 2:17.45 
  2. Berhane Dibaba (Etiopia) 2:18.35
  3. Sutume Kebede (Etiopia) 2:20.30.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie