ME w biathlonie: Zwycięstwa reprezentantów Białorusi, Polacy daleko

Zimowe
ME w biathlonie: Zwycięstwa reprezentantów Białorusi, Polacy daleko
fot. PAP

Reprezentanci gospodarzy Siergiej Boczarnikow oraz Jelena Kruczinkina zdobyli złote medale w ostatnich konkurencjach mistrzostw Europy w biathlonie na Białorusi - biegach na dochodzenie. Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 56., a Anna Mąka - 43. miejsce.

Boczarnikow, który na najwyższą lokatę awansował z piątego miejsca w sprincie, wyprzedził o 6,7 s Norwega Sturlę Holma Laegreida i o 23,9 innego biathlonistę z Norwegii Siverta Guttorma Bakkena. Wszyscy mieli po dwa niecelne strzały. Nędza-Kubiniec na strzelnicy pomylił się pięciokrotnie i miał prawie sześć i pół minuty straty do zwycięzcy.

 

Jeszcze gorzej radziła sobie w niedzielę Mąka, która spudłowała osiem razy i była 43. w gronie 47 startujących zawodniczek. Do Kruczinkiny straciła prawie osiem minut. Srebrny medal zdobyła Rosjanka Kristina Riezcowa (strata 17,6 s), a brązowy - Szwedka Elisabeth Hoegberg (35,1).

 

Boczarnikow był także najlepszy w debiutującej w programie ME konkurencji supersprint. Białorusini w Mińsku-Raubiczach zdobyli łącznie trzy złote medale, co dało im zwycięstwo w klasyfikacji medalowej imprezy.

 

Najlepszym wynikiem biało-czerwonych na Białorusi było piąte miejsce w sztafecie mieszanej. Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Łukasz Szczurek i Grzegorz Guzik na pewien czas awansowali na czwartą lokatę po dyskwalifikacji trzecich na mecie Norwegów, ale później tę decyzję anulowano i brązowy medal trafił jednak do Skandynawów.

Wyniki biegów na dochodzenie:
 
   mężczyźni (12,5 km)
 
 1. Siergiej Boczarnikow (Białoruś)   35.03,9 (2 karne rundy)
 2. Sturla Holm Laegreid (Norwegia) strata 6,7 s (2)
 3. Sivert Guttorm Bakken (Norwegia)    23,9 (2)
 ...
 56. Andrzej Nędza-Kubiniec (Polska)   6.29,3 (5)
 
   kobiety (10 km)
 
 1. Jelena Kruczinkina (Białoruś)    29.21,1 (0)
 2. Kristina Riezcowa (Rosja)    strata 17,6 s (2)
 3. Elisabeth Hoegberg (Szwecja)      35,1 (3)
 ...
 43. Anna Mąka (Polska)          7.45,9 (8)
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze