ME w biathlonie: Zwycięstwa reprezentantów Białorusi, Polacy daleko

Reprezentanci gospodarzy Siergiej Boczarnikow oraz Jelena Kruczinkina zdobyli złote medale w ostatnich konkurencjach mistrzostw Europy w biathlonie na Białorusi - biegach na dochodzenie. Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 56., a Anna Mąka - 43. miejsce.

Boczarnikow, który na najwyższą lokatę awansował z piątego miejsca w sprincie, wyprzedził o 6,7 s Norwega Sturlę Holma Laegreida i o 23,9 innego biathlonistę z Norwegii Siverta Guttorma Bakkena. Wszyscy mieli po dwa niecelne strzały. Nędza-Kubiniec na strzelnicy pomylił się pięciokrotnie i miał prawie sześć i pół minuty straty do zwycięzcy.

Jeszcze gorzej radziła sobie w niedzielę Mąka, która spudłowała osiem razy i była 43. w gronie 47 startujących zawodniczek. Do Kruczinkiny straciła prawie osiem minut. Srebrny medal zdobyła Rosjanka Kristina Riezcowa (strata 17,6 s), a brązowy - Szwedka Elisabeth Hoegberg (35,1).

Boczarnikow był także najlepszy w debiutującej w programie ME konkurencji supersprint. Białorusini w Mińsku-Raubiczach zdobyli łącznie trzy złote medale, co dało im zwycięstwo w klasyfikacji medalowej imprezy.

Najlepszym wynikiem biało-czerwonych na Białorusi było piąte miejsce w sztafecie mieszanej. Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Łukasz Szczurek i Grzegorz Guzik na pewien czas awansowali na czwartą lokatę po dyskwalifikacji trzecich na mecie Norwegów, ale później tę decyzję anulowano i brązowy medal trafił jednak do Skandynawów.