ME w strzelectwie: Srebro i brąz Polek w ostatnim dniu

Inne

Dwa medale wywalczyły Polki w ostatnim dniu strzeleckich mistrzostw Europy w broni pneumatycznej we Wrocławiu. Srebro przypadło drużynie w pistolecie, a brąz w karabinie.

Drużyna w składzie: Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz), Beta Bartków-Kwiatkowska (Grunwald Poznań) i Joanna Tomala (Flota Gdynia) przegrała w finale strzelania z pistoletu pneumatycznego na 10 m z Serbkami Zoraną Arunovic, Jasminą Milovanovic i Bobaną Momcilovic-Velickovic 12:16. W meczu o brąz Niemki pokonały Włoszki 17:11.

 

Brązowy medal przypadł w niedzielę Anecie Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz), Natalii Kochańskiej (Gwardia Zielona Góra) i Agnieszce Nagay (Społem Łódź). Biało-czerwone wygrały w decydującym o miejscu na podium w karabinie na 10 m z Francuzkami: Oceanne Marianne Muller, Judith Gomez i Romane Matte 16:8. Mistrzyniami Europy zostały Rosjanki zwyciężając Norweżki 17:13.

 

We Wrocławiu reprezentanci Polski zdobyli w sumie pięć medali: jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe.

 

Po złoto sięgnęła wcześniej Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) w karabinie pneumatycznym juniorek na 10 m, natomiast brązowe wywalczyła drużyna juniorek w karabinie na 10 m w składzie Aleksandra Szutko, Julia Grzybowska (Legia Warszawa) i Julia Piotrowska (Śląsk Wrocław) oraz jeden z najlepszych specjalistów na świecie w konkurencji ruchomej tarczy Łukasz Czapla (Petarda Kraków).

 

"Niestety w Hali Stulecia nie udało się nam zdobyć kolejnych kwalifikacji do turnieju olimpijskiego w Tokio. Pech przydarzył się Anecie Stankiewicz. Do pełni szczęścia zabrakło jej zaledwie 0,1 pkt. Finał miał zacięty przebieg. W gronie ośmiu startujących w nim zawodniczek, aż sześć nie miało olimpijskich paszportów" - powiedziała PAP kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego Jolanta Tołczyk.

 

Jak dotychczas biało-czerwoni mają trzy kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020. Zdobywcą pierwszej był w 2018 roku Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), mistrz świata w karabinie 3x40 strzałów. Druga była dziełem jego koleżanki klubowej Aleksandry Jarmolińskiej specjalizującej się w skeecie 125 rzutków, natomiast trzecią wywalczyła w Igrzyskach Europejskich w Mińsku w 2019 roku w pistolecie pneumatycznym na 10 metrów Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz).

 

"Przed nami ostatnie szanse zdobycia kwalifikacji, a szczęścia szukać będziemy w Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym w pistolecie i karabinie w czeskim Pilźnie (20-24 maja), natomiast specjaliści trapu i skeetu powalczą o olimpijskie paszporty na początku maja w mistrzostwach Europy we francuskim Chateauroux-Deols w dniach 8-19 maja" - dodała Tołczyk.

klo, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie