Polacy muszą poczekać na grę w europejskich pucharach. Mecze przełożone przez koronawirusa

Siatkówka
Polacy muszą poczekać na grę w europejskich pucharach. Mecze przełożone przez koronawirusa
fot. CEV

Po dłuższej analizie sytuacji związanej z koronawirusem Europejska Federacja Siatkówki (CEV) postanowiła przełożyć kilka spotkań Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. Zmienił się termin m.in. meczu Modeny Bartosza Bednorza z GFC Ajaccio.

Do tej pory przełożone zostały mecze, które pierwotnie planowano na termin 4-5 maja. Władze argumentują swoją decyzję chęcią ochrony zdrowia i samopoczucia zawodników i zawodniczek. Jest ona zgodna z zaleceniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) i FIVB. Uwzględnia środki podjęte przez władze krajowe w celu zaradzenia wybuchowi wirusa, a także obawy zgłoszone przez niejeden klub.

 

Na tym etapie odwołano następujące starcia:

 

Liga Mistrzyń:
Fenerbahce Opet Istanbul - Igor Gorgonzola Novara* 
Savino Del Bene Scandicci* - Eczacibasi VitrA Istanbul

 

Liga Mistrzów:
Leo Shoes Modena* - GFC Ajaccio

 

* gwiazdką oznaczone drużyny, w których występują Polacy

 

To oznacza, że oprócz Bednorza, w zaplanowanym pierwotnie terminie nie zagrają też polskie siatkarki Magdalena Stysiak i Agnieszka Kąkolewska reprezentujące na co dzień barwy Savino Del Bene Scandicci. Młoda przyjmująca będzie więc miała więcej czasu na powrót do pełni zdrowia po kontuzji palca. Na parkiecie nie zobaczymy również Zuzanny Góreckiej z Igor Gorgonzola Novara.

 

Wszelkie decyzje dotyczące zmiany harmonogramu przełożonych meczów i potencjalnych dodatkowych konsekwencji dla kalendarza pucharów europejskich będą podejmowane na bieżąco.

 

Europejska federacja zachęciła wszystkie strony do okazania zrozumienia, poczucia solidarności i współpracy w celu przezwyciężenia trudnej sytuacji i znalezienia rozsądnych rozwiązań dla wszystkich zaangażowanych stron.

CM, Polsat Sport, CEV
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie