Fortuna 1 Liga: Stal Mielec rozbiła na wyjeździe Olimpię

Stal Mielec zdeklasowała w wyjazdowym meczu Olimpię Grudziądz (5:0) w 21. kolejce Fortuna 1 Ligi. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w końcówce meczu, rzutu karnego nie wykorzystał piłkarz mielczan.

Okazałe zwycięstwo robi wrażenie. Strzelanie na Stadionie Miejskim w Grudziądzu rozpoczął już w 4. minucie Mateusz Mak, który wykorzystał precyzyjne dogranie Krystiana Getingera i strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Przewaga mieleckiego zespołu była widoczna od samego początku. Olimpia poza nielicznymi zrywami, właściwie nie miała nic do powiedzenia. W 31. minucie wynik spotkania strzałem z dalszej odległości podwyższył Getinger.

Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, ale trzy minuty po wznowieniu gry ponownie zaatakowali goście. Trzecią bramkę zdobył Andreja Prokić, a cztery minuty później swojego pierwszego gola w nowym klubie strzelił Michał Żyro.

Wynik spotkania w 70. minucie ustalił Bartosz Nowak. Stal mogła prowadzić jeszcze wyżej, ale Maciej Domański nie wykorzystał rzutu karnego.

Tym samym dwukrotni mistrzowie Polski wyprzedzili w tabeli Wartę Poznań i wskoczyli na fotel lidera.

Olimpia Grudziądz - Stal Mielec 0:5 (0:2)

Bramki: Mateusz Mak 3, Krystian Getinger 30, Andreja Prokic 48, Michał Żyro 52, Bartosz Nowak 70.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).