UAE Tour: Polacy mogą wrócić do domu

Inne
UAE Tour: Polacy mogą wrócić do domu
fot.

Drużyny startujące w tegorocznej edycji kolarskiego wyścigu UAE Tour, w których składach znaleźli się Polacy, dostały zgodę na wyjazd ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od czwartku uczestnicy zamknięci byli w hotelu w związku z potencjalnym zakażeniem koronawirusem.

Wyścig przerwano w czwartek po pięciu z siedmiu planowanych etapów, gdy obecność koronawirusa wykryto u dwóch włoskich kolarzy, których nazwisk nie podano. W niedzielę poszczególne teamy informowały jednak, iż dostały od władz zielone światło.

 

W tym gronie znalazł się m.in. zespół Ineos, w którego składzie był Michał Gołaś, Bora-Hansgrohe Rafała Majki oraz CCC z Kamilem Gradkiem. Majka był w klasyfikacji generalnej piąty, pozostali biało-czerwoni zajmowali pozycje w ósmej dziesiątce.

 

"Po otrzymaniu potwierdzenia, że wyniki testów wszystkich członków CCC na obecność COVID-19 były negatywne, z przyjemnością informujemy, że cały team jest w drodze do domu" - napisano na Twitterze CCC.

Na całym świecie koronawirusem zarażonych jest około 80 tysięcy osób, głównie w Chinach. Zmarło ok. trzech tysięcy osób.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze