Boniek zostanie dyrektorem wielkiego klubu we Włoszech?!

Piłka nożna
Boniek zostanie dyrektorem wielkiego klubu we Włoszech?!
fot. CyfraSport

Kilka dni temu włoskie media informowały o propozycji AS Roma dla Leonardo. Klub z Rzymu przymierzał Brazylijczyka do roli dyrektora sportowego. Okazuje się, że klub rozważa także dwie inne kandydatury, a jedną z nich jest Zbigniew Boniek!

Zmiany w klubie ze stolicy nadchodzą ze względu na wielkie pieniądze nowego właściciela, którym jest amerykański miliarder Dan Friedkin. Pochodzący z Teksasu biznesmen ma wielkie ambicje sportowe i zamierza przeprowadzić szereg zmian w klubie.

 

"Corriere dello Sport" informowało o propozycji posady dyrektora sportowego dla Leonardo, jednak Paris United jest innego zdania. Informuje o dwóch nazwiskach, które znajdują się w orbicie zainteresowań. Są to Fabio Capello i wspomniany Boniek.

 

Prezes PZPN występował w barwach rzymian w latach 1985-1988, ale jego włoska przygoda kojarzona jest mocniej z Juventusem (1982-1985). Francuskie media argumentują możliwy wybór znajomością lokalnych realiów, zamiłowaniem do włoskiego futbolu oraz wielkim poparciem kibiców Wilków. Na jego niekorzyść przemawia z kolei doświadczenie na podobnym stanowisku na poziomie Serie A.

 

Capello to prawdziwa legenda włoskiego futbolu, jednak dla rzymskich tifosi jest to persona non grata. 73-letni Włoch przebył odwrotną drogę (Roma-Juventus) przed kilkunastoma laty, czym poważnie zaszedł za skórę kibicom.

 

Podstawowym celem Romy ma pozostać Leonardo, który jest jednak częścią Paris Saint-Germain.

 

Od 26 października 2012 Boniek pozostaje prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, a od 5 kwietnia 2017 jest także członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA. Funkcję prezesa przestanie pełnić w październiku tego roku.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie