Fortuna 1 Liga: Warta rozbiła Radomiaka i wróciła na fotel lidera

W meczu kończącym 21. kolejkę Fortuna 1 Ligi Warta Poznań pokonała Radomiaka Radom 3:0. Gole dla ekipy z Wielkopolski strzelali Bartosz Kieliba, Rafał Janicki oraz Gracjan Jaroch. Dzięki wygranej gospodarze wrócili na fotel lidera rozgrywek.

Mecz w Grodzisku Wielkopolskim uchodził za hit tej kolejki, głównie dzięki zaskakująco dobrej formie zespołów. Warta spędziła zimę na fotelu lidera, jednak dzięki niedzielnej wygranej Stali Mielec, poznaniacy musieli zdobyć komplet punktów, by wrócić na szczyt tabeli. Radomiak z kolei walczył o zmniejszenie dystansu do ścisłej czołówki.

W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana, a zacięta walka w środku pola zmusiła arbitra do częstego pokazywania żółtych kartek. Zawodnicy zostali upomniani aż trzy razy. Z gry więcej miał Radomiak, który już w pierwszych minutach mógł wyjść na prowadzenie. W sytuacji sam na sam Patryk Mikita nie dał rady pokonać bramkarza.

Po przerwie do głosu doszli gospodarze. W 52. minucie otworzyli wynik meczu za sprawą uderzenia Kieliby. Dośrodkował mu Janicki, a ten pokonał Cezarego Misztę strzałem z główki.

Chwile później goście mogli wyrównać, ale strzał Makowskiego obronił Adrian Lis. Niewykorzystane sytuacje Radomiaka wykorzystali Poznaniacy, którzy w samej końcówce przypieczętowali swoje zwycięstwo. Najpierw gola, który dla Warty strzelił Janicki. Zawodnik wykorzystał podanie od Jakuba Apolinarskiego i trafił do siatki. W ostatniej minucie gry efektowne zwycięstwo przypieczętował Jaroch.

Dzięki wygranej Warta wróciła na fotel lidera. Drużyna ma dwa punkty przewagi nad drugą Stalą.

Warta Poznań - Radomiak Radom 3:0 (0:0)
Bramki: Kieliba 52, Janicki 81, Jaroch 90

Warta: Adrian Lis - Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Mariusz Rybicki (65, Jakub Apolinarski), Krzysztof Danielewicz (73, Adrian Laskowski), Łukasz Trałka, Robert Janicki (88, Łukasz Spławski), Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch.

Radomiak: Cezary Miszta - Damian Jakubik, Michał Grudniewski, Meik Karwot, Dawid Abramowicz - Leandro (79, Merveille Fundambu), 7. Mateusz Michalski (68, Marcin Budziński), Michał Kaput, Rafał Makowski, Patryk Mikita - Maciej Górski (62, Damian Nowak).

Żółte kartki: Danielewicz, Trałka - Kaput, Jakubik.