Jastrzębski Węgiel chce grać, ale nie we Włoszech! Klub złożył oficjalną prośbę do CEV

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel chce grać, ale nie we Włoszech! Klub złożył oficjalną prośbę do CEV
fot. PAP

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa władze Jastrzębskiego Węgla ubiegały się o możliwość przełożenia wyjazdowego meczu z Itas Trentino. Na początku Europejska Federacja Siatkówki odrzuciła postulat, lecz w poniedziałek zmieniła zdanie. Polski klub wystosował więc oficjalną prośbę o zmianę terminu rywalizacji.

Oto treść komunikatu klubu: 

 

W związku ze zmianą stanowiska Europejskiej Konfederacji Siatkówki CEV z dnia 28.02.2020r. i oświadczeniem CEV-u w dniu 01.03.2020r., co do możliwości przełożenia zaplanowanych meczów w okresie od 3 do 5 marca 2020r. w ramach europejskich pucharów z uwagi na istniejące zagrożenie koronawirusem, KS Jastrzębski Węgiel S.A. w dniu 02.03.2020r. w godzinach porannych wystąpił do Departamentu Siatkówki CEV z oficjalną prośbą o przełożenie terminu meczu zaplanowanego na dzień 05.03.2020r. w Trento.

 

Jednocześnie w dniu dzisiejszym wystąpiliśmy do klubu Trentino Itas z propozycją rozegrania obu meczów ćwierćfinału Ligi Mistrzów na neutralnym terenie. W ciągu dnia udało nam się uzyskać i potwierdzić co najmniej jedną dostępną lokalizację w Austrii, gdzie takowe mecze mogłyby się odbyć.

 

W trakcie dnia prowadziliśmy komunikację trójstronną na linii: klub z Trento, CEV, Jastrzębski Węgiel. Z uwagi na wnioski i obawy zawodników wynikające z zagrożeń związanych z panującą na terenie północnych Włoch epidemią koronawirusa, nasz Klub podtrzymał swoje stanowisko dotyczące przeniesienia rywalizacji w inne miejsce, aniżeli Włochy. Jednak władze klubu Trentino Itas podtrzymały swoje stanowisko co gotowości rozegrania zaplanowanego na dzień 05.03.2020r. meczu we własnej hali, gdyż w ich ocenie – opierając się na stanowisku włoskiego rządu, który nie wprowadził żadnych obostrzeń ograniczających poruszanie się na terytorium Włoch – nie ma żadnych zagrożeń związanych z rozegraniem tego meczu w ich hali.

 

Przeprowadzone rozmowy obu klubów z udziałem przedstawiciela CEV-u, nie przyniosły żadnego porozumienia i Europejska Konfederacja Siatkówki zadeklarowała, że podejmie decyzję w tej sprawie, ale do chwili obecnej żadna decyzja CEV-u do nas nie dotarła.

 

W tej sytuacji, mając w szczególności na uwadze obawy i dyskomfort naszego zespołu, nie wykluczając możliwości ewentualnej kwarantanny naszych zawodników i sztabu szkoleniowego, co skutkowałoby brakiem możliwości dalszego uczestnictwa naszego zespołu w rozgrywkach krajowych, jako prezes zarządu Klubu, uwzględniając czysto ludzkie argumenty zawodników, podjąłem decyzję o odwołaniu wyjazdu naszej drużyny na mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów nr 5-003 z Trentino Itas w Trento.

 

Jednocześnie podajemy, że w dalszym ciągu wyrażamy gotowość do rozegrania dwumeczu ćwierćfinału na neutralnym terenie lub w naszej hali w Jastrzębiu-Zdroju i w tej sprawie oczekujemy nadal na oficjalne stanowisko CEV-u.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze