LSK: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz wygrał z #VolleyWrocław

W meczu 22. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz wygrał z #VolleyWrocław 3:0. Drużyna z Bydgoszczy zakończyła fazę zasadniczą na szóstym miejscu, a przedostatnia w tabeli ekipa z Wrocławia zagra z Wisłą Warszawa o utrzymanie w ekstraklasie.

Pierwszy set upłynął pod znakiem dominacji gospodyń, które bardzo szybko wypracowały sobie znaczącą przewagę (8:2), wykorzystując problemy z przyjęciem w ekipie z Wrocławia. Szyki przyjezdnym pokrzyżował jeszcze uraz Klaudii Felak, która musiała opuścić boisko przy stanie 13:7. Po tej sytuacji poszła punktowa seria (16:7), a po autowym ataku wrocławianek różnica wynosiła już dziesięć oczek (18:8). Piłkę setową wywalczyła kiwką za blok Anna Stencel (24:11), a seta atakiem z lewego skrzydła zakończyła Monika Fedusio (25:13).

Druga odsłona również toczyła się przy przewadze bydgoszczanek (8:5, 12:6). Tym razem przeciwniczki zdołały nawiązać walkę, nie były w stanie odrobić strat, gdyż udane akcje przeplatały błędami własnymi. Jeszcze przy stanie 20:17 wrocławianki mogły marzyć o wygraniu tej partii. Zepsuta zagrywka i skuteczny blok dał gospodyniom komfort w końcówce (22:17). Mocny atak Eweliny Żurowskiej przyniósł im piłkę setową, a po chwili Fedusio ustaliła wynik na 25:19.

Na początku trzeciej partii oglądaliśmy wyrównaną walkę obu zespołów. Bydgoszczanki odskoczyły rywalkom w środkowej części seta, gdy wygrały serię akcji od stanu 10:11 do 14:11. Jeszcze przy stanie 19:17 siatkarki #VolleyWrocław były w grze o przedłużenie meczu, ale w końcówce gospodynie pewnie rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść. Fedusio wywalczyła piłkę setową (24:19), w kolejnej akcji odpowiedziała Kinga Kasprzak, ale atak Kingi Różyńskiej ze środka zakończył tę partię (25:20) i cały mecz.

Najwięcej punktów: Patrycja Balmas (14), Anna Stencel (11), Ewelina Żurowska (10) – Pałac; Kinga Hatala (15), Kinga Kasprzak (10) – #VolleyWrocław. MVP: Anna Stencel.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 3:0 (25:13, 25:19, 25:20)

Bank Pocztowy Pałac: Monika Fedusio, Marta Ziółkowska, Patrycja Polak Balmas, Ewelina Żurowska, Anna Stencel, Magdalena Mazurek – Monika Jagła (libero) oraz Kinga Różyńska, Tereza Vanzurova, Marta Biedziak, Julia Reszelewska (libero), Izabella Rapacz. Trener: Piotr Matela.
#VolleyWrocław: Klaudia Felak, Karolina Fedorek, Kinga Hatala, Roksana Wers, Aleksandra Gancarz, Natalia Gajewska – Karolina Pancewicz (libero) oraz Dominika Mras, Kinga Kasprzak, Magdalena Soter. Trener: Wojciech Kurczyński.

Wyniki 22. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet:

2020-02-29: Wisła Warszawa – DPD Legionovia Legionowo 0:3 (17:25, 23:25, 13:25)
2020-02-29: Developres SkyRes Rzeszów – Enea PTPS Piła 3:0 (25:20, 30:28, 25:13)
2020-02-29: Grupa Azoty Chemik Police – E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:20, 25:18, 25:23)
2020-03-01: Grot Budowlani Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (15:25, 25:20, 14:25, 18:25)
2020-03-02: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 3:0(25:13, 25:19, 25:20)
2020-03-02: BKS Stal Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz (godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).