"Na siatkówce powinny się wzorować inne dyscypliny"

Siatkówka

- Siatkówka ma ogromny potencjał, ponieważ jest dobrze zarządzana i odnosi sukcesy. Potwierdzają to ostatnie występy panów, chociaż coraz lepiej prezentują się nasze siatkarki. Tak naprawdę na tej dyscyplinie powinny się wzorować inne sporty - powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Michał Bugno: Tauron Polska Energia został sponsorem polskiej siatkówki. Co to oznacza i jakie korzyści daje taki kontrakt?

Danuta Dmowska-Andrzejuk: Jest to wspaniała wiadomość zarówno dla kibiców jak i zawodników. Takie wsparcie firmy Tauron umożliwi nam rozwój na szczeblu międzynarodowym.

Z punktu widzenia Ministerstwa Sportu siatkówka jest jedną z najważniejszych dyscyplin?

Siatkówka ma ogromny potencjał, ponieważ jest dobrze zarządzana i odnosi sukcesy. Potwierdzają to ostatnie występy panów, chociaż coraz lepiej prezentują się nasze siatkarki. Tak naprawdę na tej dyscyplinie powinny się wzorować inne sporty.

Im silniejsze ligi, tym silniejsze reprezentacje. Kibice mocno liczą na naszą reprezentacje męską, która powalczy o medal olimpijski. Jak Pani postrzega te szanse i nadzieje?

Zbliżające się igrzyska to oczywiście wiele szans medalowych. Oczywiście reprezentacja siatkarzy to jedna z naszych mocniejszych drużyn. Pamiętajmy, że to Igrzyska to inny turniej, ale będziemy niezmiennie trzymać kciuki za naszych zawodników.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie