NHL: Dwa gole Owieczkina. Zwycięstwo Capitals

Aleksander Owieczkin zdobył dwie bramki, a jego Washington Capitals pokonali na wyjeździe Minnesota Wild 4:3 w niedzielnym meczu ligi NHL. Rosyjski hokeista z 45 golami zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

W czwartej minucie prowadzenie gospodarzom dał Ryan Donato, ale niewiele później, w odstępie zaledwie trzech minut i 38 sekund Capitals odpowiedzieli trzema golami. Dwa z nich były dziełem Owieczkina, a jednego zdobył Richard Panik.

Jeszcze w pierwszej tercji kontaktową bramkę zdobył Kevin Fiala, a kolejne kibice oglądali w ostatniej odsłonie. Najpierw dla Capitals trafił Tom Wilson, po podaniu Owieczkina, a następnie dla Wild Zach Parise.

- Wiele dobrych dla nas rzeczy wydarzyło się w tym spotkaniu. Poczyniliśmy postępy i zdołaliśmy zdobyć na wyjeździe dwa punkty - powiedział trener stołecznej ekipy Todd Reirden.

W klasyfikacji strzelców Owieczkina wyprzedza jedynie Czech David Pastrnak z Boston Bruins, który ma na koncie o dwa gole więcej.

W tabeli Konferencji Wschodniej Capitals zajmują trzecie miejsce. Od prowadzących Bruins mają osiem punktów mniej. Na Zachodzie najlepsi są broniący Pucharu Stanleya hokeiści St. Louis Blues.