Wicekról strzelców Premier League zawieszony za hazard! Przerwa potrwa cztery miesiące

Piłka nożna
Wicekról strzelców Premier League zawieszony za hazard! Przerwa potrwa cztery miesiące
fot. PAP

Daniel Sturridge od wielu lat szuka sobie miejsca na futbolowej mapie świata. Po tym, jak jego rozwój w Liverpoolu zahamowały kontuzje, musiał udać się m.in. na wypożyczenie do West Bromwich Albion. Ostatnio szukał szczęścia w Turcji. W poniedziałek Trabzonspor rozwiązał z nim kontrakt. Na początku nie znaliśmy powodu. Teraz wiemy, że poszło o zakłady bukmacherskie. Ten problem ciągnie się za nim już długi czas.

Niezależna komisja uznała, że Sturridge przekazał swojemu bratu informację o możliwym transferze w styczniu 2018 z Liverpoolu do Sevilli. Ostatecznie piłkarz nie przeszedł do hiszpańskiego klubu.

 

Już latem 2019 Sturridge był zawieszony na dwa tygodnie i musiał zapłacić 75 tys. funtów. Ale ta kara została uznana przez angielski związek za zbyt łagodną i dlatego komisja odwoławcza miała zająć się sprawą jeszcze raz.


Informacja o odejściu Anglika z Trabzonsporu była zaskoczeniem, gdyż jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Co prawda ostatnio grał bardzo rzadko, ale i tak potrafił strzelić siedem goli i zaliczyć cztery asysty w 16. meczach w tym sezonie.

 

Teraz wiemy już, dlaczego kontrakt Sturridge'a został rozwiązany.

 

Sturridge, 26-krotny reprezentant Anglii oraz wicekról strzelców Premier League z sezonu 2013/2014, ma zakaz profesjonalnej gry w futbol do 17 czerwca.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie