Jaką metamorfozę przed rozpoczęciem rundy przeszła Stal Mielec?

Piłka nożna

Stal Mielec wygrała pięć meczów z rzędu i goni w tabeli prowadzącą Wartę Poznań. - Trener Marzec to bardzo konkretny człowiek. Dobrze potafi pokierować zespołem dla którego stanowi autorytet trenerski - powiedział w magazynie Fortuna 1 Ligi Tomasz Łapiński, ekspert Polsatu Sport. W programie zaprezentowane zostały kulisy związane z sytuacją w mieleckim klubie.

Kiedy w połowie rundy jesiennej, z funkcji pierwszego trenera zwolniony został Artur Skowronek, a na jego miejsce przyszedł Dariusz Marzec, nie wszyscy piłkarze byli mu przychylni. Były piłkarz szybko jednak udowodnił, że doskonale zna się na kunszcie trenerskim i potrafi poprowadzić zespół do zwycięstw.  

 

- Dużo nieprawdziwych rzeczy zostało powiedzianych na tematy związane z przyjściem nowego trenera. Naszym zadaniem jest gra w piłkę, dlatego niezależnie od tego, kto trenuje nasz zespół, zawsze zgodnie wychodzimy na trening i przygotowujemy się do kolejnych spotkań. Dobrze funkcjonujemy jako zespół, zarówno na boisku, jak i poza nim. Wszystko idzie w dobra stronę - stwierdził Mateusz Żyro, obrońca wicelidera Fortuna 1 Ligi. 

 

Po 21. kolejkach, Stal zajmuje drugie miejsce w lidze, a do prowadzącej Warty Poznań traci dwa punkty. Najlepszym strzelcem dwukrotnych mistrzów Polski jest Bartosz Nowak z dziewięcioma trafieniami na swoim koncie. Ostatni raz na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Stal zagrała w sezonie 1995/96.  

 

- Trener Marzec to bardzo konkretny człowiek. Dobrze potafi pokierować zespołem dla którego stanowi autorytet trenerski. Nie boi się podejmować trudnych decyzji. To wszystko ma duże znaczenie i jest ważnym tłem dla funkcjonowania zespołu i dobrych wyników - dodał Łapiński.

 

Cały fragment dyskusji z magazynu Fortuna 1 Ligi dotyczącej sytuacji Stali Mielec w załączonym materiale wideo.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie