Jest odpowiedź jastrzębian na decyzję CEV-u. "Poprosimy PZPS o interwencję w tej sprawie"

Siatkówka
Jest odpowiedź jastrzębian na decyzję CEV-u. "Poprosimy PZPS o interwencję w tej sprawie"
fot. PAP

Wydaje się, że saga związana z dwumeczem Ligi Mistrzów siatkarzy pomiędzy Trentino Volley i Jastrzębskim Węglem potrwa nieco dłużej i niekoniecznie musi rozstrzygnąć się na parkiecie. Po tym jak Europejska Federacja Siatkówki zagroziła polskiemu zespołowi walkowerem, jeżeli ci nie zjawią się we Włoszech, klub z południa Polski wystosował oświadczenie w tej sprawie.

Treść oświadczenia prezentujemy poniżej:


"Komunikat Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. w związku ze stanowiskiem CEV z dnia 03.03.2020r. dotyczącego meczu Ligi Mistrzów z Trentino Itas nr 5-003.


W nawiązaniu do komunikatu Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A. z dnia 02.03.2020r. w sprawie odwołania wyjazdu naszego zespołu na ćwierćfinałowy mecz nr 5-003 w ramach Ligi Mistrzów z Trentino Itas informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 03.03.2020r. otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, w którym CEV nie wyraził zgody na przełożenie terminu rozegrania tego meczu i tym samym potwierdzony został termin rozegrania meczu w dniu 05.03.2020r. o godzinie 20:30 w hali BLM Group Arena w Trento.

 

CEV swoje stanowisko uzasadnił faktem, że prowincja Trydentu nie należy do tych regionów i obszarów na terytorium Włoch, dla których władze krajowe Włoch wydały zalecenia dotyczące organizowania wydarzeń sportowych za zamkniętymi drzwiami do 8 marca włącznie. Z kolei władze polskie na szczeblu krajowym i lokalnym nie przyjęły żadnych oficjalnych postanowień, które uniemożliwiłyby naszemu zespołowi podróż do Trentino. Brak wyjazdu naszej drużyny na mecz z Trentino Itas skutkować będzie wynikiem 3-0 na korzyść zespołu gospodarzy.

 

Jednak zdaniem klubu CEV pominął fakt, że w godzinach wieczornych w dniu 02.03.2020r. władze lokalne miasta Trydent na konferencji prasowej poinformowały o pierwszym przypadku koronawirusa w ich mieście. Ponadto Główny Inspektor Sanitarny w Polsce – z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego – nie zaleca obecnie podróżowania m.in. do Włoch.

 

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. podaje, że podtrzymuje swoje stanowisko z dnia 02.03.2020r., co oznacza, że nasz zespół nie wyjedzie na mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów do Włoch i nie weźmie udziału w meczu nr 5-003.

 

Jednocześnie podajemy, że wystąpimy do CEV o ponowne przeanalizowanie przedmiotowej sprawy i zmianę decyzji poprzez przełożenie terminu rozegrania meczu nr 5-003, jak również wystąpimy do Polskiego Związku Piłki Siatkowej z prośbą o interwencję w tej sprawie.

 

Ponadto informujemy, że w dniu 04.03.2020r. Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. oraz przedstawiciele drużyny będą do dyspozycji mediów podczas poświęconej tej tematyce konferencji prasowej w Klubie zaplanowanej na godz. 9.30".

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW SIATKARZY

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze