Zmiany w kalendarzu piłkarskim UEFA. Powołano specjalną grupę

Piłka nożna
Zmiany w kalendarzu piłkarskim UEFA. Powołano specjalną grupę
fot. PAP

Europejska Unia Piłkarska wraz ze Stowarzyszeniem Lig Europejskich utworzyły grupę roboczą, która będzie pracować nad ewentualnymi zmianami w kalendarzu wynikającymi z epidemii koronawirusa - poinformował sekretarz generalny UEFA Theodore Theodoridis.

Obradujący w Amsterdamie kongres UEFA ma ocenić zagrożenie m.in. dla piłkarskich mistrzostw Europy, jakie powstało w związku z epidemią koronawirusa.

 

"Grupa robocza została powołana w poniedziałek, jej zadaniem będzie ciągła praca nad kwestiami kalendarza. UEFA musi na bieżąco reagować na wszelkie zagrożenia" - przyznał Theodoridis.

 

Szef Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Gianni Infantino zaapelował o spokojne podejście do problemów związanych z epidemią. "Ważne jest, aby współpracować z władzami, ale nie panikować" - powiedział Infantino.

 

Mniej optymistycznie wypowiadał się obecny na kongresie prezes Szwajcarskiego Związku Piłki Nożnej (SFV) Dominique Blanc.

 

"Z powodu koronawirusa znajdujemy się w sytuacji, która może wstrząsnąć profesjonalną piłką nożną do fundamentów" - powiedział Blanc. Dodał, że w jego kraju, gdzie stwierdzono kilkanaście przypadków zarażenia koronawirusem, już odwołane zostały do końca marca wszystkie mecze 1 i 2 ligi, które mogły zgromadzić ponad tysiąc osób.

 

Blanc zaznaczył, że jeżeli kryzysowa sytuacja będzie się przedłużać, konieczne będzie rozważenie pomocy finansowej dla federacji narodowych, które poniosą najwyższe straty.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze