Zmiany w kalendarzu piłkarskim UEFA. Powołano specjalną grupę

Piłka nożna
Zmiany w kalendarzu piłkarskim UEFA. Powołano specjalną grupę
fot. PAP

Europejska Unia Piłkarska wraz ze Stowarzyszeniem Lig Europejskich utworzyły grupę roboczą, która będzie pracować nad ewentualnymi zmianami w kalendarzu wynikającymi z epidemii koronawirusa - poinformował sekretarz generalny UEFA Theodore Theodoridis.

Obradujący w Amsterdamie kongres UEFA ma ocenić zagrożenie m.in. dla piłkarskich mistrzostw Europy, jakie powstało w związku z epidemią koronawirusa.

 

"Grupa robocza została powołana w poniedziałek, jej zadaniem będzie ciągła praca nad kwestiami kalendarza. UEFA musi na bieżąco reagować na wszelkie zagrożenia" - przyznał Theodoridis.

 

Szef Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Gianni Infantino zaapelował o spokojne podejście do problemów związanych z epidemią. "Ważne jest, aby współpracować z władzami, ale nie panikować" - powiedział Infantino.

 

Mniej optymistycznie wypowiadał się obecny na kongresie prezes Szwajcarskiego Związku Piłki Nożnej (SFV) Dominique Blanc.

 

"Z powodu koronawirusa znajdujemy się w sytuacji, która może wstrząsnąć profesjonalną piłką nożną do fundamentów" - powiedział Blanc. Dodał, że w jego kraju, gdzie stwierdzono kilkanaście przypadków zarażenia koronawirusem, już odwołane zostały do końca marca wszystkie mecze 1 i 2 ligi, które mogły zgromadzić ponad tysiąc osób.

 

Blanc zaznaczył, że jeżeli kryzysowa sytuacja będzie się przedłużać, konieczne będzie rozważenie pomocy finansowej dla federacji narodowych, które poniosą najwyższe straty.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie