EBL: HydroTruck Radom - Stelmet Enea BC Zielona Góra. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: HydroTruck Radom - Stelmet Enea BC Zielona Góra. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Walczący o play-off Energa Basket Ligi HydroTruck Radom podejmie lidera tabeli Energa Basket Ligi, Stelmet Enea BC Zielona Góra. Transmisja meczu HydroTruck Radom - Stelmet Enea BC Zielona Góra w Polsacie Sport.

Stelmet Enea ostatnio pewnie pokonał na wyjeździe Anwil Włocławek w hicie Energa Basket Ligi, ale później musiał uznać wyższość Parmy Perm w Lidze VTB. Z kolei HydroTruck nie poradził sobie w Bydgoszczy z Enea Astorią. Pierwsze starcie między tymi drużynami zakończyło się bez niespodzianki - zwycięstwem zielonogórzan aż 106:83.

 

Obie Trotter i Rod Camphor - niezmiennie to najważniejsi zawodnicy drużyny trenera Roberta Witki. Obaj potrafią zdobywać mnóstwo punktów i to właśnie od ich postawy - przede wszystkim w rzutach z dystansu - może zależeć poziom gry całego zespołu. Przeciwko nim zagrają Ludvig Hakanson i Joe Thomasson. Gracze Stelmetu Enei znani są z niezłej defensywy, a dodatkowo dobrze czują się w szybkim ataku. Czy tym razem wykorzystają swoje atuty?

 

W kontekście HydroTrucka zawsze warto mówić o rozwoju Adriana Boguckiego. Młody środkowy (dopiero w listopadzie skończy 21 lat) gra coraz odważniej, a w ekipie z Radomia może liczyć na dobrą współpracę z niskimi zawodnikami. To wszystko przekłada się na coraz lepsze statystyki. W tym meczu nie będzie miał jednak łatwego zadania, bo jego bezpośrednimi przeciwnikami będą doświadczeni Drew Gordon oraz Ivica Radić.

 

Trener Żan Tabak ma wiele asów w rękawie, bo trzeba pamiętać, że w bardzo dobrej formie w tym sezonie jest Jarosław Zyskowski, a w ważnych momentach ciągle niezawodny jest Łukasz Koszarek. Ciekawe jak z tymi zawodnikami poradzą sobie Artur Mielczarek i Filip Zegzuła.

 

Początek transmisji spotkania Stelmet Enea BC Zielona Góra - HydroTruck Radom o godziny 17:30 w Polsacie Sport.

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie