Konarski: Stanowisko CEV to patrzenie na czubek własnego nosa

Siatkówka

Stanowisko CEV to patrzenie na czubek własnego nosa - powiedział podczas konferencji prasowej Jastrzębskiego Węgla Dawid Konarski. Polski klub postanowił nie jechać do Trydentu na mecz Ligi Mistrzów. Najprawdopodobniej CEV ukarze drużynę z Jastrzębia-Zdroju walkowerem.

Jastrzębski Węgiel miał się zmierzyć w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Trentino Volley. Pierwszy mecz zaplanowano na 5 marca. W związku z koronawirusem polski zespół postanowił nie wyjeżdżać do Włoch.

 

- Podpisuje się obiema rękoma pod słowami prezesa. Ze sportowego punktu widzenia zrobiliśmy wszystko, by grać w tej Lidze Mistrzów. Sytuacja jest jaka jest. Nasz klub zrobił wszystko, by zmienić miejsce i termin spotkania. Odradzane są wyjazdy do Włoch. Dużym problemem jest sprawa kwarantanny, bo ja nie obawiam się o swoje zdrowie. Jestem młodą osobą z silnym organizmem. Nie oznacza to, że nie mogę tego wirusa przenieść dalej. Stanowisko CEV to patrzenie na czubek własnego nosa - powiedział Dawid Konarski.

 

Rewanż odbędzie się w Polsce 12 marca. Jeżeli CEV nie zmieni swojego stanowiska, to ekipa Trentino dostanie za pierwsze spotkanie walkower.

 

- Sytuacja jest dla nas bolesna. Pokonaliśmy dwa razy Kazań, wyszliśmy z pierwszego miejsca. To jest tylko sport, część naszej pracy. Zdrowie nasze i naszych bliskich jest najwazniejsze - dodał.

 

Cała wypowiedź Dawida Konarskiego w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze