Kostyra: Będą spadać bomby wielkiego kalibru

Sporty walki
Kostyra: Będą spadać bomby wielkiego kalibru
Fot. PAP

To będzie jedno z największych bombardowań w sportach walki w tym roku. Jednego wieczoru (w najbliższą sobotę) na antenach Polsatu Sport, Polsatu Sport Ekstra i Polsatu Sport Fight aż trzy znakomite gale, dwie bokserskie i jedna MMA. W rolach głównych Joanna Jędrzejczyk, Adam "Babyface" Kownacki oraz Ewa Brodnicka i Damian Wrzesiński.

To będzie jedno z największych bombardowań w sportach walki w tym roku. Jednego wieczoru (w najbliższą sobotę) na antenach Polsatu Sport, Polsatu Ekstra i Polsatu Fight aż trzy znakomite gale, dwie bokserskie: z Dzierżoniowa, gdzie Ewa Brodnicka broni mistrzostwa świata WBO w wadze super piórkowej w starciu z Djemillą Belgijką Gontaruk (przydomek Pitbull), a Damian Wrzesiński walczy z twardym Meksykaninem Sergio Puente. W Nowym Jorku Adam Kownacki zmierzy się z Robertem Heleniusem, ale nie będzie to jedyna ciekawa walka.

 

Widzom Polsatu Sport zaprezentuje się też niepokonany Efe Ajagba (12-0, 10 KO), najmłodszy ze światowej czołówki wagi ciężkiej (26 l.), który zmierzy się z Razvanem Cojanu oraz inny utalentowany ciężki z Kuby Frank Sanchez (14-0) z Joeyem Dawejko. A na deser walka o mistrzostwo UFC Joanny Jędrzejczyk z Chinką Zhang i wojna Adesanya – Romero. Więcej nie można wymarzyć.

 

Trzymam kciuki za JJ, mam nadzieję, że sprawi niespodziankę, powróci na tron i nie dozna po drodze żadnego uszczerbku na zdrowiu. Bo sport, który uprawa jest niebezpieczny, o czym boleśnie przekonała się Karolina Kowalkiewicz, której groziła utrata wzroku w jednym oku (jutro przejdzie ważną operację w Warszawie). Ale przyznam szczerze, że najbardziej mnie jara (może nawet bardziej niż Kingę Rusin udział w bankiecie dla celebrytów w Hollywood) walka Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem.

 

Pojawiły się głosy, że Kownacki lekceważy Heleniusa, który jakby nie było znokautował trzech byłych mistrzów świata: Brewstera, Liachowicza i Petera. „To bzdura, traktuję go bardzo poważnie” - mówił mi wczoraj Kownacki. Dowodem na to nie tylko solidne treningi, ale także waga Adama: „Ważę teraz 260 funtów (118 kg). Gdy walczyłem ostatnio z Arreolą miałem przed pojedynkiem 266 funtów (120.6 kg) i to po ostrym odwodnieniu, co mnie osłabiło. Teraz trzymam wagę, czuję że jestem w wysokiej formie” - to słowa Kownackiego.

 

A więc przygotujcie się na grzmoty i błyskawice, w sobotę będą padały bomby wielkiego kalibru.

 

Transmisja gali Tymex Boxing Night w sobotę od godziny 19:00 w Polsacie Sport Fight oraz od 22:30 w Polsacie Sport.

 

Transmisja walki Adama Kownackiego z Robertem Heleniusem w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport. Studio od godziny 2:00.

 

Transmisja gali UFC 248 w nocy z soboty na niedzielę od godz. 4:00 w Polsacie Sport Extra.

Andrzej Kostyra, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie