Szalony mecz w Monachium! Bayern odpadł z Ligi Młodzieżowej UEFA

Niesamowity przebieg miało spotkanie w ramach 1/8 finału Ligi Młodzieżowej UEFA, w którym Bayern Monachium podejmował Dinamo Zagrzeb. Goście prowadzili 2:0, ale nie zdołali utrzymać korzystnego wyniki do końca. Potrzebne były rzuty karne, a w nich gospodarze byli o krok od wygranej. Nie wytrzymali ciśnienia i ostatecznie musieli pożegnać się z rozgrywkami.

Dinamo straciło w fazie grupowej oraz rundzie play off zaledwie pięć bramek, dlatego można było się spodziewać, że zacznie spotkanie z nastawieniem defensywnym. Jakie musiało być zaskoczenie gospodarzy, kiedy w 2. minucie do siatki trafił Tomislav Krizmanic. Goście poszli za ciosem i jeszcze przed upływem 30. minuty podwyższyli wynik. Przytomne zgranie Leona Siposa wykorzystał Bernard Karrica.

To było dopiero pierwsze z zaskoczeń tego dnia. Następnie Bayern zdobył bramkę kontaktową po rzucie rożnym, choć wcześniej nie potrafił stworzyć zagrożenia po stałych fragmentach gry. Nagle jednak sprytne rozegranie zakończyło się golem Leona Dajaku. Właściwie od tego momentu Bayern przestał stwarzać zagrożenie pod bramką Renato Josipovica.

Z najbliższej odległości do pustej bramki nie trafił Sipos, a w kolejnych minutach znakomite okazje marnowali m.in. Krizmanic czy rezerwowy Matias Godoy. To się zemściło w samej końcówce, kiedy rozgrywające doskonałe zawody Josko Gvardiol wpakował piłkę do własnej bramki. O wszystkim musiały więc zadecydować rzuty karne.

W nich sytuacja znowu zmieniała się jak w kalejdoskopie. Dinamo nie trafiło dwóch z rzędu, ale Bayern wyciągał pomocną dłoń. Jedenastkę na wagę awansu zmarnował Dajaku, a chwilę wcześniej kapitalną podcinką popisał się Edin Julardzija. Z kolei Gvardiol, czyli największy pechowiec tego spotkania, podszedł do piłki w szóstej serii i szczęśliwie trafił do siatki.

Wszystko wyjaśniło się w ósmej serii. Najpierw Josipovic odbił piłkę po uderzeniu Torbena Rheina, a następnie Tin Hrvoj zapewnił awans do ćwierćfinału swojej drużynie.

Bayern - Dinamo 2:2 (1:2), rz.k. 5:6

Bramki: Dajaku 36, Gvardiol 88 - Krizmanic 2, Karrica 29.

Bayern: Schneller - Waidner (64 Kehl), Daniliuc, Arrey-Mbi, Bruckner (82 Cuni) - Stiller (64 Gunther) - Dajaku, Musiala (90+4 Booth), Rhein, Batista Meier - Tillman.

Dinamo: Josipovic - Hrvoj, Sutalo, Gvardiol, Jurisic - Franjic - Jankovic, Julardzija, Krizmanic, Karrica (81 Radonja) - Sipos (71 Godoy).

Żółte kartki: Tillman, Bruckner, Dajaku - Jurisic, Krizmanic, Gvardiol.