Chojniczanka doczeka się podgrzewanej murawy

Piłka nożna
Chojniczanka doczeka się podgrzewanej murawy
fot. PAP

Na stadionie Chojniczanki Chojnice zostanie zainstalowana podgrzewana murawa. W tamtejszym ratuszu doszło już do podpisania umowy. Inwestycja ma kosztować ok. 6 mln zł.

"Wczoraj (02.03) w Urzędzie Miejskim w Chojnicach podpisano umowę z firmą Anmed sp. z o.o. z Dzierżysławia na wykonanie modernizacji stadionu miejskiego przy ul. Mickiewicza wraz z podgrzewaną murawą za kwotę ponad 5,7 mln zł. Nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi będzie pełnił Krzysztof Łasicki z Chojnic" - poinformował na swojej stronie internetowej chojnicki ratusz.

 

 

Prace przy instalacji systemu rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Według prognoz, murawa ma być gotowa na inaugurację sezonu 2020/21, a nie jak pierwotnie planowano - na początku maja.

 

Oznacza to, że Chojniczanka nie rozegra u siebie czterech domowych spotkań w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi. Mecze prawdopodobnie zostaną zorganizowane na stadionie MOSiR w Bytowie, gdzie na co dzień występuje drugoligowa Bytovia Bytów. Obecnie mają trwać rozmowy w celu ustalenia dogodnych terminów spotkań dla obu zespołów.

 

Chojniczanka zajmuje obecnie osiemnaste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie