Krispol 1. Liga: Mickiewicz Kluczbork wywalczył awans do fazy play-off

W czwartkowym meczu 25. kolejki Krispol 1. Ligi ekipa UKS Mickiewicz Kluczbork zwyciężyła przed własną publicznością z APP Krispolem Września 3:2. Gospodarze, mimo iż nie byli faworytem, zdobyli dwa punkty i zapewnili sobie awans do fazy play-off.

Mimo że gospodarze lepiej rozpoczęli czwartkowe spotkanie, to widać było w ich grze nerwowość. Z pewnością potęgował to fakt, że przed meczem UKS-owi brakowało punktu, by zameldować się w tegorocznej fazie play-off zaplecza PlusLigi. Dawało to początkowo "szarpany" obraz gry. Z biegiem spotkania oba zespołu ustabilizowały grę. Zaczęły szanować piłkę i nie popełniały już tylu błędów własnych. W zespole z Wrześni gra opierała się na Mateuszu Lindzie, z kolei w zespole gospodarzy skuteczny był Łukasz Owczarz. Dobra gra atakującego pomogła ekipie trenera Mariusza Łysiaka zbudować prowadzenie. W końcówce przyjezdni złapali kontakt punktowy 23:24, ale ostatecznie przegrali pierwszego seta 25:27.

Druga partia należała do przyjezdnych. Łukasz Kalinowski prowadził kolegów z Wrześni. Przyjmujący dobrze się prezentował w każdym elemencie. Dotąd mało widoczni środkowi, zaczęli być uruchamiani przez rozgrywających. Na boisku efektownie zameldował się środkowy Krispolu, Mateusz Zawalski. Dominacja na parkiecie doprowadziła przyjezdnych do wyniku 25:21.

W trzeciej partii losy spotkania się odwróciły i to siatkarze Mickiewicza przejęli kontrolę na boisku. Niestabilna zagrywka i błędy w tym elemencie powiększały przewagę punktową graczy z Kluczborka. Gospodarze zakończyli tę odsłonę 25:21.

Falująca gra obu ekip miała odzwierciedlenie również w setach. W czwartej odsłonie przyjezdni nie spuścili głów, tylko pokazali, że będą walczyć o cenne punkty do końca. Na siatce brylował Wojciech Kaźmierczak. Środkowy skutecznie grał w ataku, i dorzucał blok za blokiem. Zdecydowanie bardziej poukładana gra Krispolu dała pewne zwycięstwo czwartej partii 25:15.

W decydującym secie koncertowo zagrali środkowi drużyn. Na udaną akcję Jakuba Lewandowskiego, odpowiadał taką samą środkowy Krispolu - Kazimierczak. Po nieregularnej grze dwóch ekip w czterech setach tie-break przysporzył znacznie więcej emocji. W końcówce lepsi okazali się siatkarze Mickiewicza, wygrywając seta 15:12.

UKS Mickiewicz Kluczbork - APP Krispol Września 3:2 (27:25, 21:25, 25:21, 15:25, 15:12).

MVP: Jakub Lewandowski