NHL: Wprowadzono zakaz podróży zagranicznych z powodu koronawirusa

Zimowe
NHL: Wprowadzono zakaz podróży zagranicznych z powodu koronawirusa
fot. Cyfrasport

Liga hokeja na lodzie NHL zakazała swoim pracownikom zagranicznych podróży służbowych w związku z szerzącą się epidemią koronawirusa - ogłosił jej komisarz Gary Betrman.

Na spotkaniu z dyrektorami generalnymi klubów NHL na Florydzie Bettman oświadczył, że osoby, które odbywają podróże do krajów dotkniętych koronawirusem ze względów osobistych, będą poddane dwutygodniowej kwarantannie po powrocie, aby sprawdzić, czy pojawią się objawy choroby.

 

Bettman był pytany także o to, czy rozważane jest przełożenie albo odwołanie meczów lub rozgrywanie ich przy pustych trybunach, gdyby epidemia się rozwijała.

 

- Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwości, ale w tym momencie przedwczesne byłoby wskazanie jednej z nich - odpowiedział.

 

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zabił dotąd ponad 3 tys. osób, w zdecydowanej większości w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w ok. 70 krajach przekroczyła 90 tys.

 

W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, gdzie odnotowano 107 zgonów. W Polsce w środę potwierdzono pierwszy przypadek.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze