Półmaraton w Poznaniu odwołany z powodu koronawirusa

Inne
Półmaraton w Poznaniu odwołany z powodu koronawirusa
X

Zaplanowany na 5 kwietnia Poznań Półmaraton został odwołany z powodu koronawirusa - zadecydował w czwartek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Nowy termin nie jest jeszcze znany, organizatorzy nie wykluczają przeniesienia go na październik.

"W czwartek, podczas nadzwyczajnego posiedzenia sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Poznania, prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na 5 kwietnia. Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19" - napisano w komunikacie.

 

Dyrektor zawodów Łukasz Miadziołko poinformował, że do końca marca wszyscy zarejestrowani i posiadający opłacony pakiet startowy zawodnicy zostaną poinformowani o nowym terminie 13. edycji poznańskiego półmaratonu.

 

"Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas imprez jest dla nas, organizatorów, najważniejsze. Przyjmujemy decyzje o odwołaniu półmaratonu spokojnie, a zawodników oraz kibiców prosimy o wyrozumiałość. Na ten moment mamy dla naszych uczestników kilka alternatywnych rozwiązań" – powiedział.

 

Organizatorzy rozważają przeniesienie biegu na weekend, w którym ma odbyć się 21. edycja maratonu (18 października). Wówczas półmaraton rozegrany zostałby dzień wcześniej. Jeśli okaże się to niemożliwe, to wówczas impreza zostanie przeniesiona na przyszły rok.

 

W ubiegłym roku na starcie 12. Poznań Półmaratonu stanęło blisko 10 300 uczestników.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie