Polscy skoczkowie bez sukcesów w Oberwiesenthal

Tomasz Pilch zajął dziewiąte miejsce w konkursie skoków narciarskich w mistrzostwach świata juniorów w niemieckim Oberwiesenthal. Zwyciężył Austriak Peter Resinger. W gronie pań Kinga Rajda była ósma, a najlepsza okazała się Austriaczka Marita Kramer.

Na półmetku rywalizacji juniorów 19-letni Pilch, siostrzeniec Adama Małysza, zajmował szóste miejsce za skok na odległość 102,5 m. W drugiej uzyskał jednak 90 m i spadł na dziewiątą lokatę. Łącznie uzyskał 211,4 pkt.

Triumfator Resinger, który prowadził już po pierwszej serii, oddał skoki na odległość 108 i 98 m (238,3 pkt). Srebrny medal, dzięki znakomitemu występowi w finałowej serii, zdobył Norweg Sander Vossan Eriksen (92,5 i 108 m - 230,9 pkt), a brązowy Słoweniec Mark Hafnar - 108,5 i 95 m (228,5 pkt).

Pozostali reprezentanci Polski uplasowali się w trzeciej dziesiątce. Adam Niżnik był 23., Kacper Juroszek 27., a Mateusz Gruszka zakończył zawody na 30. pozycji.

Wśród pań Kinga Rajda skoczyła 83,5 oraz 100 metrów, za co otrzymała łączną notę 192,8 pkt. Zdecydowania najlepsza była Austriaczka Marita Kramer, która oddała skoki na odległość 99 i 101 m (238,9 pkt).

Srebrny medal zdobyła Norweżka Thea Minyan Bjoerseth (103 i 90 m - 213,5 pkt), a brązowy Włoszka Lara Malsiner (93,5 i 101 m - 211,9 pkt).

Anna Twardosz zajęła 25. miejsce, a Nicole Konderla była 29. Do drugiej serii nie awansowała Wiktoria Przybyła - 54. lokata.