Sawicki: Nasze mecze towarzyskie na tę chwilę niezagrożone

Piłka nożna
Sawicki: Nasze mecze towarzyskie na tę chwilę niezagrożone
fot. Cyfrasport

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki powiedział, że mecze towarzyskie polskich piłkarzy - 27 marca z Finlandią we Wrocławiu i cztery dni później z Ukrainą w Chorzowie - nie są na tę chwilę zagrożone. "Pozostajemy w kontakcie z odpowiednimi służbami" - dodał.

Z powodu epidemii koronawirusa wiele wydarzeń sportowych na świecie zostało ostatnio odwołanych, ale - jak zapewnia PZPN - nie dotyczy to obecnie meczów piłkarskiej reprezentacji Polski.

 

"Wydaje mi się, że na tę chwilę mecze z Finlandią i Ukrainą nie są zagrożone. Nie ma w tych regionach odnotowanych przypadków zarażenia koronowirusem. Oczywiście mówimy o sytuacji w tym momencie. Jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi służbami, przedstawicielami władz tych regionów oraz gospodarzami obu obiektów" - powiedział Sawicki.

 

Jak dodał, marcowe spotkania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem polskich kibiców.

 

"Robimy wszystko, żeby odbyły się z udziałem publiczności. Zainteresowanie jest bardzo duże. Dotychczas na mecz we Wrocławiu sprzedano ponad 32 tysiące biletów, a na spotkanie na Stadionie Śląskim - prawie 30 tysięcy. Przygotowujemy się do tego, żeby oba mecze odbyły się zgodnie z planem" – podkreślił sekretarz generalny PZPN.

 

Dla Biało-Czerwonych najbliższe spotkania mają być etapem przygotowań do mających rozpocząć się 12 czerwca mistrzostw Europy.

 

Po losowaniu w Bukareszcie (30 listopada) wiadomo, że na Euro 2020 piłkarze Jerzego Brzęczka zagrają w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną z marcowej ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią. Dwa mecze Polaków odbędą się w Dublinie - ze zwycięzcą barażu oraz Szwecją, a jeden w Bilbao – z Hiszpanią.

 

Po marcowych grach towarzyskich z Finlandią i Ukrainą, kolejne sprawdziany Biało-Czerwonych odbędą się krótko przed turniejem. 2 czerwca rywalem na PGE Narodowym w Warszawie będzie Rosja, a 9 czerwca w Poznaniu - Islandia.

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze