Startuje nowy program "MMA według Tomasza Drwala"

Sporty walki
Startuje nowy program "MMA według Tomasza Drwala"
Fot. Polsat Sport

Zapraszamy do oglądania nowego programu "MMA według Tomasza Drwala", w którym tytułowy bohater przybliży kulisy treningu MMA i przedstawi trenujących u niego ludzi. Cykl reportaży pokaże, że MMA to sport absolutnie dla każdego - niezależnie od płci, wieku czy wykonywanego zawodu. Pierwszy odcinek można obejrzeć w Polsacie Sport w piątek o północy - w nocy z 6 na 7 marca.

"Szkoła Walki Drwala" to sieć czterech klubów w Krakowie, Katowicach i Zabrzu. Ich właścicielem jest legendarny zawodnik MMA Tomasz Drwal - pierwszy Polak, który stoczył walkę dla organizacji UFC.

 

- Jak czternaście lat temu zakładałem klub, zależało mi na stworzeniu miejsca, w którym sam będę mógł trenować. To było miejsce, w którym w czasach studiów po prostu mieszkałem. Kończyłem AWF i jeździłem po świecie, sprawdzając na sobie różne metody treningowe. W późniejszym czasie bardzo skorzystałem ze zdobytej wiedzy. Wiedziałem, jak prowadzić zajęcia i stworzyłem własne konspekty. Dopasowałem je do zwykłego szarego człowieka, który wieczorem przychodzi do pracy, żeby się pobawić sportem, a niekoniecznie, żeby zostać od razu krwawym zawodowcem - tłumaczy Tomasz Drwal w pierwszym odcinku nowego cyklu.

 

Widzowie cyklu będą mogli zobaczyć, jak MMA oraz inne sporty walki trenuje przedszkolanka, nauczycielka, stylista fryzur, a nawet ksiądz.

 

- Na co dzień zajmuję się rozbrykaną 20-osobową grupką pięcio- i sześciolatków, bo jestem nauczycielem w przedszkolu. Po pracy trenuję w Szkole Walki Drwala. Trafiłam tu przez przypadek, będąc całkowitym laikiem w tej dziedzinie, ale od pierwszego treningu bardzo spodobały mi się te treningi i sztuki walki - mówi w pierwszym odcinku uczestniczka zajęć Karolina Dura.

 

- Na początku wydawało mi się, że to nie jest sport dla kobiety, dla kogoś o drobnej posturze, ani dla nauczycielki przedszkola. Okazało się jednak, że się w tym odnalazłam i że to jest sport, który znacznie poprawia koncentrację i cierpliwość. Zobaczyłam, że można tu przełamywać swoje bariery, słabości i ograniczenia - dodaje.

 

Pierwszy odcinek można obejrzeć w Polsacie Sport w piątek o północy - w nocy z 6 na 7 marca.

Michał Bugno, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze