Wielki powrót skoczka do reprezentacji Polski! Po raz ostatni wystąpił 413 dni temu

Zimowe
Wielki powrót skoczka do reprezentacji Polski! Po raz ostatni wystąpił 413 dni temu
fot. CyfraSport

19 stycznia 2019 roku w Zakopanem - wtedy po raz ostatni w czwórce desygnowanej do startu w konkursie drużynowym reprezentacji Polski znalazł się Maciej Kot. Skoczek wraca do łask Michala Doležala po 413 dniach i weźmie udział w sobotniej "drużynówce" w Oslo.

Indywidualne próby z konkursu drużynowego będą zaliczane do klasyfikacji generalnej norweskiego cyklu Raw Air. Do tej pory w Oslo Kot był wyróżniającą się postacią polskiej kadry, decyzja Doležala wydaje się więc być uzasadniona.

 

Selekcjoner wybrał czwórkę, w skład której wejdą Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Po nieudanym występie w poprzednim konkursie drużynowym, tym razem Biało-Czerwoni będą w gronie faworytów.

 

Kot wrócił do rywalizacji Pucharu Świata po okresie spędzonym w Pucharze Kontynentalnym. To właśnie tam miał odbudować swoją formę, a dwa wygrane konkursy we włoskim Predazzo mówiły wiele o jego dyspozycji.

 

Świetnie wyglądał w piątkowych treningach i kwalifikacjach, które zakończył na 14. miejscu. W sumie zgromadził 235,3 punktu w piątkowych próbach - to o 35 pkt więcej od Aleksandra Zniszczoła oraz prawie 60 pkt więcej niż Jakub Wolny.

 

W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze