EBL: Asseco Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka
EBL: Asseco Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

To z pewnością jeden z największych hitów w Energa Basket Lidze, a zarazem rewanż za ćwierćfinał Suzuki Pucharu Polski! Wzmocniona Asseco Arka Gdynia zagra z wicemistrzem kraju, Polskim Cukrem Toruń. Transmisja meczu Asseco Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń w Polsacie Sport Extra.

Kibiców czeka już trzecie starcie między drużynami z Gdyni i Torunia w obecnych rozgrywkach. Trzeba podkreślić, że dwukrotnie lepsza była ekipa Polskiego Cukru. Najpierw w Energa Basket Lidze w listopadzie zwyciężyła 80:65, a następnie w Suzuki Pucharze Polski w lutym wygrała 80:71. Oba mecze miały innych bohaterów, ale kluczową sprawą teraz mogą być wzmocnienia w ekipie Asseco Arki.

 

Do zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza dołączyli Kyndall Dykes i Mickell Gladness. To bardzo doświadczeni zawodnicy, świetni przede wszystkim w ataku. Z pewnością potrzebują jeszcze trochę czasu, aby poznać taktykę zespołu i umiejętności poszczególnych zawodników, ale to właśnie oni mają sprawić, że drużyna z Gdyni wróci na właściwe tory i włączy się do walki o medale.

 

W tym meczu trzeba zwrócić szczególną uwagę na starcie Krzysztofa Szubargi z Chrisem Wrightem. To bardzo ofensywnie nastawieni rozgrywający, którzy głównie wejściami pod kosz potrafią zdobywać sporo punktów, ale jednocześnie zawsze widzą lepiej ustawionych kolegów z drużyny. Obaj są motorami napędowymi swoich zespołów i to właśnie od poziomu ich występów mogą zależeć wyniki poszczególnych spotkań.

 

Asseco Arka liczy w tym sezonie przede wszystkim na Josha Bostica. Amerykanin jest czołowym strzelcem całej EBL (średnio 19,9 punktu na mecz, drugi wynik w lidze) i nie boi się brania odpowiedzialności w kluczowych momentach spotkań. Teraz będzie rywalizował z Keithem Hornsbym, który słynie przede wszystkim z rzutów z dystansu, ale to przecież nie jest jego jedyna umiejętność. To gracz uniwersalny, który potrafi zagrać także twardo w obronie.

 

Początek transmisji spotkania Asseco Arka Gdynia - Polski Cukier Toruń od godziny 20:00 w Polsacie Sport Extra.

A.J., plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie