EBL: Hit dla Asseco Arki! Gdynianie lepsi od Polskiego Cukru

Asseco Arka wygrała piątkowy hit Energa Basket Ligi! Gdynianie pokonali Polski Cukier Toruń 82:75.

Dobre tempo i wyrównany wynik - tak wyglądały pierwsze minuty tego spotkania. Po małej serii 8:0 i akcji Aarona Cela to Polski Cukier prowadził jednak 12:6. Szybko dwiema trójkami odpowiedział na to Phil Greene. Spotkanie było bardzo zacięte, a obie drużyny potrafiły znaleźć sposób na dość łatwe zdobywanie punktów. Trafienie Bartłomieja Wołoszyna oznaczało remis - po 22 - na koniec pierwszej kwarty.

Po trójce Damiana Kuliga w drugiej kwarcie torunianie mieli już cztery punkty przewagi, ale w późniejszym okresie to Asseco Arka zaczęła przejmować inicjatywę. Pomagały w tym przede wszystkim rzuty z dystansu Krzysztofa Szubargi. Dzięki akcji Josha Bostica gospodarze po pierwszej połowie wygrywali ostatecznie 46:41.

Trzecią kwartę gdynianie rozpoczęli od serii 8:0 i po trójce Josha Bostica mieli już 14 punktów przewagi! Sygnał do odrabiania strat dał Keith Hornsby, a dzięki późniejszej akcji Aarona Cela goście zmniejszyli straty o połowę. Późniejsze zagranie 2+1 tego samego gracza zbliżyło ich na zaledwie dwa punkty, a po chwili Alade Aminu doprowadził do remisu.

Mickell Gladness ustawił wynik po 30 minutach na 59:57. W czwartej kwarcie po trójce Kyle’a Weavera Polski Cukier zdobywał nawet przewagę. Sytuację bardzo szybko zmieniał jednak Phil Greene - korzystając z dokładnie tej samej broni. Dwie minuty przed końcem rzut z dystansu dodał też Josh Bostic, a Asseco Arka prowadziła już ośmioma punktami. Tego torunianie nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrał 82:75.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Josh Bostic z 21 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Damian Kulig z 16 punktami i 8 zbiórkami.