Ekstraliga rugby: Edach Budowlani Lublin z nowymi sponsorami i nadziejami

Inne
Ekstraliga rugby: Edach Budowlani Lublin z nowymi sponsorami i nadziejami
fot. PAP

Do rundy wiosennej rugbiści lubelscy przystępują pod nową nazwą Edach Budowlani i jest to początkowy etap wypełniania strategii klubu, który oprócz wsparcia miasta zyskał nowych sponsorów wiążących się kilkuletnimi umowami.

"Runda rewanżowa jest o tyle wyjątkowa, że żadna z dziewięciu drużyn nie będzie w tej edycji ekstraligi z niej zdegradowana, a od nowego sezonu dołączy do elity najlepszy pierwszoligowiec. To sprawia, że bez presji można pracować nad budową zespołu, który w perspektywie dwóch, trzech lat powinien walczyć o medalowe pozycje" - uważa prezes Edach Budowlani Jacek Zalejarz.

 

Trener Stanisław Więciorek zaznacza, iż ze spokojem rozpoczął już pracę nad budową silniejszej drużyny.

 

"Ten sezon dokończymy z nastawieniem tworzenia potencjału drużyny na kolejne rozgrywki. Już teraz jednak będziemy silniejsi niż jesienią i powinniśmy podnosić sportowy poziom poszczególnych zawodników, co mam nadzieję przejawiać się będzie lepszymi wynikami. Do ekipy powrócili bowiem: występujący w drugiej linii młyna Wojciech Król, łącznik młyna Jakub Bobruk, a także po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją utalentowany, mający za sobą występy w reprezentacji kraju Wojtek Brzezicki, grający na środku ataku. Z Anglii wrócił też Arek Janeczko, który powinien być mocnym ogniwem drugiej linii młyna. Ponadto w naszej drużynie grać będzie trzech zawodników z Ukrainy w tym 21-letni reprezentant tego kraju Kłym Zarownyj w formacji młyna" - powiedział lubelski szkoleniowiec.

 

Dodał jednocześnie, iż przed kolejnym sezonem zanosi się na solidniejsze wzmocnienia m.in. kilkoma reprezentantami kraju, wychowankami Budowlanych, którzy teraz występują w innych klubach. Rundę wiosenną, w której aż pięciokrotnie lublinianie występować będą przed własną publicznością Edach Budowlani rozpoczną w niedzielę podejmując Orkana Sochaczew, z którym jesienią przegrali 15:27, mimo że do przerwy prowadzili... 15:0.

 

"W drugiej połowie dostaliśmy od Orkana solidne lanie i bardzo jesteśmy żądni rewanżu. Będziemy robić wszystko, by ten mecz wygrać" - zadeklarował trener.

 

Obchodzący 45-lecie klub Budowlani największe sukcesy odnosił na początku lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia, dwukrotnie w 1990 i 1992 zdobywając wicemistrzostwo Polski, w 1991, 1993 i 2003 brązowe medale, a w 2002 roku Puchar Polski. Wielu wychowanków lubelskiego klubu było i jest reprezentantami kraju, a m.in. obecny trener zespołu seniorów Stanisław Więciorek dostąpił zaszczytu występowania w reprezentacji Europy podczas jej tournee po Namibii w 1992 roku.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie