Mecz Leona w ćwierćfinale Ligi Mistrzów odwołany? Rosjanie nie zamierzają lecieć do Włoch

Siatkówka
Mecz Leona w ćwierćfinale Ligi Mistrzów odwołany? Rosjanie nie zamierzają lecieć do Włoch
fot. CyfraSport

Po tym, jak o przełożenie meczu w Lidze Mistrzów CEV walczył Jastrzębski Węgiel, do organizacji napływają prośby ze strony innych zespołów. Swoje spotkanie z Sir Safety Perugią chciałby przełożyć rosyjski zespół Fakieł Nowy Urengoj. Wszystko przez panującą w Italii epidemię koronawirusa.

Rosjanie mają w planie starcie rewanżowe w Perugii 10 marca (w pierwszym meczu przegrali 1:3), jednak zaproponowali CEV zmianę miejsca rozegrania spotkania na grunt neutralny.

 

RIA Novosti spytała o zdanie dyrektora rosyjskiego zespołu, Nikolaia Kapranova.

 

- Wysłaliśmy prośbę do europejskiej federacji z prośbą o przełożenie spotkania z Perugią do miejsca, gdzie sytuacja w związku z koronawirusem jest neutralna i spokojna. Tego nie można powiedzieć o regionie Włoch, gdzie mielibyśmy zagrać spotkanie. Mamy pełne wsparcie rosyjskiej federacji. Nie chcemy tam lecieć, to wielkie zagrożenie dla zdrowa sportowców i całego zespołu. Osoby, które wróciły z Włoch do Rosji są poddane dwutygodniowej kwarantannie. To zaburzyłoby nasz cykl występów we wszystkich rozgrywkach. Wyprawa do Włoch nie jest teraz możliwa z naszej strony. Czekamy na decyzję CEV - powiedział sternik klubu.

 

W pierwszym spotkaniu Fakieła z zespołem Wilfredo Leona, górą była ekipa z SuperLega, która jest faworytem do triumfu w całej imprezie. Podopieczni Vitala Heynena wygrali 3:1.

 

Wcześniej zgodę na przełożenie spotkania otrzymał Jastrzębski Węgiel, który w 1/4 finału miał zmierzyć się z innym włoskim zespołem, Itas Trentino. Pierwotnie wniosek polskiego klubu został odrzucony przez władze CEV, a zespołowi z PlusLigi groził walkower. Organizacja postanowiła jednak wyjść na przeciw prośbom klubów i wyraziła zgodę na zmianę terminu zaplanowanych spotkań.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie