Puchar Anglii: Manchester United uzupełnił grono ćwierćfinalistów

Manchester United wygrał na wyjeździe z występującym w drugiej dywizji Derby County 3:0 w 1/8 finału Pucharu Anglii. W kolejnej rundzie zmierzy się z Norwich City. W najlepszej ósemce FA Cup są już wyłącznie drużyny z Premier League.

"Czerwone Diabły" już w pierwszej połowie ostudziły zapał gospodarzy. W 33. minucie do siatki trafił Luke Shaw, a w 41. prowadzenie podwyższył Nigeryjczyk Odion Ighalo. Piłkarz z Afryki trafił też na 3:0 w 70. minucie.

W zespole Derby County wystąpił Wayne Rooney. Obecnie 34-letni napastnik większość swojej kariery spędził właśnie w Manchesterze United. Zabrakło natomiast kontuzjowanego Krystiana Bielika.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą broniący trofeum Manchester City i Newcastle United, Sheffield United i Arsenal Londyn oraz Leicester City i Chelsea.

Mecze Pucharu Anglii na antenach Eleven Sports.