Puchar Francji: Awans Saint-Etienne do finału dzięki bramce w końcówce

Gol Algierczyka Ryada Boudebouza w czwartej doliczonej minucie meczu przesądził o zwycięstwie Saint-Etienne przed własną publicznością nad broniącym trofeum Rennes 2:1 w półfinale piłkarskiego Pucharu Francji. Zwycięzcy zagrają o trofeum z Paris Saint-Germain.

Pierwsi bramkę zdobyli w czwartek goście - w 33. minucie rzut karny wykorzystał Senegalczyk Mbaye Niang. Jednak na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1, bowiem w 43. do wyrównania doprowadził Timothee Kolodziejczak.

Remis utrzymywał się niemal do ostatniej akcji spotkania, ale wówczas mocnym strzałem z okolic linii pola karnego popisał się Boudebouz. Saint-Etienne zagra w finale Coupe de France po raz pierwszy od 1982 roku.

W środę PSG nie dał żadnych szans ekipie Olympique Lyon, wygrywając 5:1. Hat-trickiem popisał się Kylian Mbappe. W finale Coupe de France, 25 kwietnia w Saint-Denis, paryski zespół zagra po raz szósty z rzędu. Przed rokiem przegrał po rzutach karnych z Rennes, ale wcześniej czterokrotnie zdobył trofeum.