4 lata temu wybrał grę dla Niemiec. Teraz został powołany do reprezentacji Polski

Piłka nożna
4 lata temu wybrał grę dla Niemiec. Teraz został powołany do reprezentacji Polski
fot. PAP

Jacek Magiera powołał piłkarzy występujących w zagranicznych klubach na zgrupowanie reprezentacji U-20 przed meczami towarzyskimi z Anglią i Czechami. Wśród powołanych jest Dennis Jastrzembski, który w 2016 roku wybrał grę dla Niemiec. Po czterech latach Jastrzembski zmienił więc decyzję.

To było w lutym 2016 roku. Dennis Jastrzembski, który urodził się w Rendsburgu w polskiej rodzinie i do 16. roku życia reprezentował Polskę w juniorskich kategoriach wiekowych, zdecydował, że będzie grał dla Niemiec. Informację potwierdził w rozmowie z Onetem Maciej Chorążyk, zajmujący się skautingiem w PZPN.

 

- Byliśmy w kontakcie z jego rodzicami, on sam rozmawiał z naszym trenerem i dziś już mamy jasność. Dennis niestety wybrał grę dla Niemiec (...) To pierwszy taki przypadek, od kiedy zajmuję się skautingiem dla PZPN-u. Musimy jednak uszanować jego decyzję i życzymy mu powodzenia - mówił wtedy Chorążyk.

 

Od tego czasu Jastrzembski grał między innymi w reprezentacji Niemiec do lat 17, z którą wystąpił w finałach mistrzostw Europy i mistrzostw świata w 2017 roku. Ostatnio - na początku 2019 roku - grał dla kadry U-19, z którą nie zdołał awansować na ME U-19, które w 2019 roku zostały rozegrane w Armenii. Po raz ostatni niemiecką koszulkę zakładał 26 marca 2019 roku przeciwko Węgrom.

 

Dokładnie rok później - 26 marca 2020 roku - Jastrzembski będzie miał szansę założyć biało-czerwony trykot kadry U-20 przeciwko Anglikom. Zawodnik Herthy, który jest wypożyczony do Paderborn, został bowiem powołany przez Jacka Magierę na zgrupowanie prowadzonej przez niego reprezentacji. Zespół Magiery rozegra jeszcze jedno spotkanie w ramach marcowego zgrupowania - 20 marca przeciwko Czechom.

 

To, że skrzydłowy Paderborn zagra w polskich barwach nie oznacza, że nie będzie mógł w przyszłości reprezentować Niemiec. Jastrzembski nie będzie już mógł zmienić decyzji w momencie, kiedy zagra dla kadry U-21.

 

Zagraniczne powołania do kadry U-20:

 

Obrońcy: Jakub Kiwior (Žilina)
Pomocnicy: Javier Ajenjo Hyjek (Atletico Madryt), Dennis Jastrzembski (Paderborn), Adrian Stanilewicz (Bayer Leverkusen), Marcel Zylla (Bayern Monachium)
Napastnicy: Dawid Kurminowski (Žilina).

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze