Puchar Davisa: Ekwador, Kazachstan i Australia w turnieju finałowym

Tenis
Puchar Davisa: Ekwador, Kazachstan i Australia w turnieju finałowym
fot. PAP/EPA

Tenisiści Ekwadoru, Kazachstanu i Australii zapewnili sobie występ w turnieju finałowym Pucharu Davisa. Zawody odbędą się w dniach 23-29 listopada w Madrycie.

W meczach rundy kwalifikacyjnej Ekwador prowadzi 3:0 z Japonią (nie gra m.in. Kei Nishikori), Australia z Brazylią 3:1, a po sobotnim zwycięstwie Aleksandra Bublika z Robinem Haase 7:6 (7-4), 6:1 Kazachstan wygrywa z Holandią 3:1.

 

Blisko awansu do decydującej imprezy, z udziałem 18 zespołów, są także m.in.: Włochy, Chorwacja i Stany Zjednoczone. Prowadzą po 2:0 z Koreą Południową, Indiami i Uzbekistanem.

 

W poprzednim roku w Madrycie, w finale Hiszpania wygrała z Kanadą. Natomiast Polacy rywalizują w Kaliszu z Hongkongiem w barażu o Grupę II Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa. W piątek Biało-Czerwoni triumfowali w obydwu pojedynkach singlowych, a punkty zdobyli: Kacper Żuk i Jerzy Janowicz. W sobotę o godz. 13 na kort "Arena Kalisz" wyjdą debliści - Jan Zieliński i Szymon Walków zmierzą się z parą Hong Kit Wong - Pak Long Yeung.

 

Wyniki rundy kwalifikacyjnej:
 
 Japonia - Ekwador   0:3
 Chorwacja - Indie   2:0
 Węgry - Belgia     1:1
 Australia - Brazylia  3:1
 Włochy - Korea Płd.  2:0
 Kazachstan - Holandia 3:1
 Niemcy - Białoruś   1:1
 Austria - Urugwaj   1:1
 Słowacja - Czechy   0:2
 Szwecja - Chile    1:1
 Kolumbia - Argentyna  1:1
 USA - Uzbekistan    2:0
A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze