Tymex Boxing Night 11: Brodnicka obroniła pas. Wyniki i skróty walk

Sporty walki

Podczas gali Tymex Boxing Night 11 w Dzierżoniowie Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) pokonała Djemillę Gontaruk (16-7-2, 2 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów i obroniła po raz piąty pas mistrzowski WBO. W walce wieczoru Damian Wrzesiński został międzynarodowym mistrzem Polski (19-1, 5 KO).

W pierwszej walce wieczoru Brodnicka skutecznie obroniła pas WBO. Polka zdominowała rywalkę przez dystans dziesięciu rund. Gontaruk często szukała okazji do klinczu i rzadziej trafiała "Kleo". To już piąta walka o pas mistrzowski, z której zwycięsko wyszła polska zawodniczka.

W najważniejszym wydarzeniu wieczora Wrzesiński stoczył zwycięski pojedynek z Puente. Meksykanin miał swoje momenty, ale to "Wrzos" był lepszym zawodnikiem, który przez dłuższy dystans starcia dominował. Jego rywal dobrze się bronił i tylko dzięki swojej szczelnej gardzie nie został posłany na deski. Wygraną Polak zapewnił sobie tytuł międzynarodowego mistrza Polski.

 

Wyniki walk na gali Tymex Boxing Night 11:

 

k. lekka: Damian Wrzesiński pokonał (19-1, 5 KO) Sergio Puente (28-10, 12 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów (99-92, 100-90, 99-91) i pozostał międzynarodowym mistrzem Polski.

k. superpiórkowa: Ewa Brodnicka pokonała (19-0, 2 KO) Djemillę Gontaruk (16-7-2, 2 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów (2x99-91, 100-90) i obroniła pas mistrzowski WBO.
k. półśrednia: Michał Leśniak pokonał (12-1-1, 3 KO) Davida Bency'ego (14-15-1, 4 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów (78-74, 79-73, 78-75).
k. średnia: Oskar Kapczyński pokonał (3-0, 2 KO) Błażeja Nowaka (1-2) przez TKO w pierwszej rundzie.
k. średnia: Sahan Aybay pokonał (10-0, 8 KO) – Yaroslava Manuilova (3-4, 2 KO) przez KO w trzeciej rundzie.
k. junior ciężka: Oskar Wierzejski (3-0) pokonał Pawła Cieciorę (0-2) przez jednogłośną decyzję sędziów (39-37, 2x40-36).
k. superśrednia: Kamil Kuździeń (1-0) pokonał Oleksandra Chabana  (2-15-1, 2 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów (3x40-36).

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

Damian Wrzesiński z tytułem międzynarodowego mistrza Polski. Polak zwyciężył po jednogłośnej decyzji sędziów. (99-92, 100-90, 99-91)

Tymczasem kończymy naszą relację z gali w Dzierżonowie, ale to jeszcze nie koniec emocji. Zapraszamy na kolejne wydarzenia związane ze sztukami walk. Jeszcze dzisiejszej nocy zawalczy Adam Kownacki oraz Joanna Jędrzejczyk.

RUNDA 10

Koniec pojedynku. Ponownie pojawiły się elementy klinczu, ale to Wrzesiński był bardziej aktywny. Wyprowadził więcej ciosów i jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Czekamy na werdykt sędziów.

RUNDA 9

Typowa runda na przetrwanie. Spodziewaliśmy się kolejnych wymian ciosów, ale zawodnicy zmniejszyli tempo. Bardzo mało boksu, więcej pracy nóg i klinczu. Kilka dobrych serii wyprowadził Meksykanin, ale to Wrzesiński zmierza po zwycięstwo.

RUNDA 8

Gdy walka zbliża się do końca, obaj zawodnicy podkręcili tempo! Co za wymiana ciosów. Mnóstwo szybkich uderzeń, które nie znajdywały adresata. Ostatnie dwie rundy zapowiadają się emocjonująco.

RUNDA 7

Wrzesiński znowu przeważa. Tym razem to Polak lepiej się zaprezentował i celnie trafiał na korpus i głowę Meksykanina. Uczciwie trzeba przyznać, że przebieg pojedynku jest bardzo dynamiczny.

RUNDA 6

Kiedy wydawało się, że Wrzesiński dominuje i pewnie zmierza po zwycięstwo, Meksykanin znalazł w sobie siły, by zagrozić Polakowi. Liczne kontrataki trafiały na głowę "Wrzosa". Ciekawy zwrot akcji w walce wieczoru w Dzierżoniowie.

RUNDA 5

Jesteśmy na półmetku. Co można powiedzieć o dotychczasowym przebiegu walki? Wrzesiński atakuje, Puente skutecznie broni. Polak wygląda lepiej, ale często daje się złapać na szybki kontratak rywala. Czy taka taktyka przyniesie szczęście Meksykaninowi?

RUNDA 4

Wrzesiński coraz odważniej radzi sobie w ringu. Wyczuł zmęczenie rywala i skutecznie go obija. Długie sierpowe trafiają na korpus i głowę przeciwnika. Meksykanin na prawdę wie, jak się bronić, więc o nokaut może być ciężko.

RUNDA 3

Pierwsze zmęczenie pojawiło się na twarzach zawodników. Po dobrych dwóch rundach Polaka, Puente doszedł do głosu. Wrzesiński jednak umiejętnie się bronił i sam wychodził z kontratakami. Kilkukrotnie rozbił gardę Meksykanina.

RUNDA 2

"Wrzos" znów dominuje. Trzeba jednak przyznać, że Meksykanin dobrze blokuje ciosy i mimo ucieczki do defensywy, wciąż ma siły na kontrataki. Polak szuka miejsca do zadania ciosu. Możemy być pewni, że w kolejnych odsłonach będzie mu łatwiej na celne uderzenia.

RUNDA 1

Mocny początek w wykonaniu Wrzesińskiego. Od pierwszych sekund Polak stara się zdominować rywala, umiejętnie spychając Puente do narożnika. Na razie nieskutecznie, ponieważ obaj bokserzy mają jeszcze mnóstwo sił.

Zaczynamy walkę wieczoru! Damian "Wrzos" Wrzesiński vs Sergio Puente!

Tak musiało być. Ewa Brodnicka obroniła pas po raz piąty! Gontaruk przegrała przez jednogłośną decyzję sędziów (99-91, 99-91, 100-90).

RUNDA 10

Niespodzianki nie było. Brodnicka w swoim stylu zamęczyła rywalkę, doprowadziła do walki na pełnym dystansie i pewnie wypunktowała Belgijkę. Czas na werdykt sędziów, ale tutaj nie może być niespodzianki.

RUNDA 9

Liczba klinczów rośnie z rundy na rundę. Belgijka jest wyraźnie zmęczona, podczas gdy Brodnicka skutecznie punktuje. Był moment, że Gontaruk mogła znaleźć się na deskach, ale w uderzeniach "Kleo" zabrakło siły.

RUNDA 8

Zawodniczki znowu dopadło zmęczenie. "No holding" - ze strony sędziego pada częściej niż celne ciosy bokserek. Brodnicka dyktuje tempo i pewnie zmierza po piątą obronę pasa.

RUNDA 7

Dobra runda w wykonaniu "Kleo". Polka "zagoniła" do narożnika Gontaruk i skutecznie ją obijała. Absolutna dominacja w wykonaniu Brodnickiej. - Myślę, że to najlepsza Ewa w ciągu ostatnich lat - powiedział Grzegorz Proksa.

RUNDA 6

Coraz większe zmęczenie na twarzy obu zawodniczek. Belgijka doszła do głosu, choć trzeba przyznać, że w tej walce klincz jest ratunkiem na każdy niebezpieczny atak. - Walka wchodzi w decydująca fazę - powiedział komentator Janusz Pindera.

RUNDA 5

Jesteśmy na półmetku pojedynku. Dużo klinczu i mało celnych ciosów. Na plus dominacja Brodnickiej, dość typowa dla walk Polki.

RUNDA 4

Dużo pracy miał sędzia, głównie przez ucieczki do klinczu. Mnóstwo niecelnych ciosów z obu stron, choć kilka prawych prostych Belgijki trafiło w głowę Brodnickiej. Polka prowadzi pojedynek pod swoje dyktando.

RUNDA 3

Gontaruk wciąż w defensywie. Liczne ucieczki do klinczu nadzieją na zmęczenie Brodnickiej. Dotyczas "Kleo" skutecznie punktuje Belgijkę.

RUNDA 2

Tym razem rywalka Brodnickiej często uciekała do klinczu. "Kleo" szukała miejsca, by wyprowadzić ciosy na głowę Gontaruk, ale często bezskutecznie. 

RUNDA 1

Bardzo odważny początek Brodnickiej. Mistrzyni zaczęła bardzo energicznie wyprowadzając liczne serię prostych na głowę Belgijki. Pamiętajmy, że to dopiero pierwsze dwie minuty. Z rundy na rundę może być trudniej.

Zaczynamy dziesięciorundowy pojedynek o pas WBO!

Przechodzimy do pierwszej walki wieczoru. W kategorii superpiórkowej Ewa Brodnicka stanie do obrony pasa WBO z  Djemillą Gontaruk.

Michał Leśniak wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów. (78-74, 79-73, 78-75)


Tymczasem przechodzimy do pojedynków o mistrzowskie pasy. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.


RUNDA 8

Mocna końcówka w wykonaniu obu panów. Pomimo zmęczenia byli w stanie wyprowadzić liczne uderzenia. Nie wystarczyło to jednak, by zakończyć pojedynek przed czasem. Wkrótce poznamy werdykt sędziów

RUNDA 7

Przedostatnia odsłona to przebudzenie Bency'ego. Zdał sobie sprawę, że przegrywa pojedynek na punkty, więc musi zaryzykować. Zmęczony Nikaraguańczyk wyprowadził serię sierpowych, ale to za mało, by powalić Polaka na deski. Czas na ostatnią odsłonę pojedynku.

RUNDA 6

Początek rundy bardzo spokojny, mnóstwo klinczu. Widać, że panowie potrzebowali złapać oddech. W końcówce jednak tempo podkręcił Leśniak. Wyprowadził liczną serię ciosów, która zachwiała Bency'm. Było blisko posłania go na deski, ale doświadczony bokser wytrzymał do końca szóstej odsłony walki.

RUNDA 5

Moment kryzysowy Leśniaka. Polak wyraźnie się zmęczył, co wykorzystał Nikaraguańczyk. Bency dobrzy unikał ciosów przeciwnika i wyprowadzał liczne kontry, podobnie jak "Szczupak" w poprzednich odsłonach. Czas na kolejną rundę, która da nam więcej odpowiedzi.

RUNDA 4

Przewaga Leśniaka nie podlega dyskusji. "Szczupak" jest stroną dominującą. Robi skuteczne uniki, wyprowadzając świetnie ciosy na głowę rywala.

RUNDA 3

Każde kolejne trzy minuty zwiększają zmęczenie u zawodników. Widać to w precyzji wyprowadzanych ciosów. Na punkty powinien prowadzić Leśniak, ale nic jeszcze nie jest pewne, bo Bency bardzo dobrze się trzyma.

RUNDA 2

Bardzo wyrównana odsłona pojedynku. Dobre tempo walki w wykonaniu obu bokserów z lekkim wskazaniem na Polaka. Leśniak szuka ciosów na wątrobę Nikaraguańczyka.

RUNDA 1

Początek pojedynku pod dyktando Leśniaka. Spokojna runda, kontrolowana pojedynczymi prostymi przez "Szczupaka".

Wracamy na ostatnią walkę przed pojedynkami mistrzowskimi. Tym razem w ringu zobaczymy Michał "Szczupaka" Leśniaka z Davidem Bency'm.

Koniec pojedynku już w pierwszej rundzie! Oskar Kapczyński zdominował Błażeja Nowaka. Sędzia był zmuszony przerwać pojedynek, po tym jak kilkukrotnie upadał na deski.

W kolejnej pojedynku czterorundowym walczą Oskar Kapczyński oraz Błażej Nowak. 

Koniec pojedynku. Aybay znokautował Manuilova. Ukrainiec padł na deski i sędzia był zmuszony przerwać pojedynek. Niezbędna jest interwencja medyczna.

Druga runda była nieco spokojniejsza, ale znów pod dyktando Niemca. Aybay umiejętnie obija rywala, widać już pierwsze rozcięcia na twarzy Ukraińca.

Aybay mógł skończyć tę walkę już na samym początku. Seria jego ciosów mocno zachwiała Ukraińcem, ale jednak przetrwał to. Możemy być świadkami pierwszego nokautu tego wieczoru.

Zaczynamy kolejne starcie. Tym razem sześciorundowy pojedynek w kategorii średniej. Sahan Aybay mierzy się z Yaroslavem Manuilovem.

Pewne zwycięstwo Wierzejskiego na punkty! Sędziowie byli jednogłośni (39-37, 2x 40-36)

Koniec pojedynku. Wierzejski był zdecydowanie lepszy na całym dystansie. Cieciora w ostatniej rundzie był wyraźnie zmęczony i niewiele brakowało, by był na deskach. Werdykt sędziów powinien być formalnością.

Coraz większe kłopoty ma Cieciora. Ataki Wierzejskiego zaczęły nim poważnie chwiać, dlatego zaczął coraz częściej uciekać do narożnika. Ostatnia runda wyjaśni wszystko.

Druga runda to kolejny popis umiejętności Wierzejskiego. Na głowę rywala kilkukrotnie posypała się seria ciosów. Nic nie jest jednak przesądzone w tym czterorundowym pojedynku.

Pierwsza runda dosyć wyrównana, jednak z lekkim wskazaniem na Wierzejskiego. Jego uderzenia spowodowały pierwsze widoczne obrażenia na głowie Cieciory.

W kategorii junior ciężkiej do ringu wychodzą Oskar Wierzejski (2-0) oraz Paweł Cieciora (0-1)

Niespodzianki nie było. Kamil Kuździeń wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów (3x40-36). Za chwilę kolejny pojedynek gali w Dzierżonowie.

Koniec pojedynku. Za moment poznamy werdykt sędziów

Kolejne dwie rundy pod dyktando Polaka. Kuździen spycha rywala do narożnika i powoli obija go prostymi. Czas na ostatnią odsłonę walki.

Pierwsza runda minimalnie dla Polaka. Było w niej dużo klinczu i ciosów, które nie trafiły do przeciwnika.

W kategorii superśredniej debiutant Kamil Kuździeń skrzyżuje rękawice z Oleksandrem Chabanem w pojedynku czterorundowym.

Przypominamy, że galę można oglądać już teraz  w Polsacie Sport Fight. Tymczasem czas na pierwszy pojedynek tego wieczoru.

Dobry wieczór. Zapraszamy na relację tekstową z gali Tymex Boxing Night 11, na której zobaczymy aż dwa pojedynki o tytuły mistrzowskie.

ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Puncher Extra Time 31.10

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie