UFC 249: Khabib kopnął pas Fergusona (WIDEO)

Sporty walki
UFC 249: Khabib kopnął pas Fergusona (WIDEO)
fot. YouTube

Khabib Nurmagomedov (28-0, 8 KO, 10 SUB) w kwietniu stanie do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej i zmierzy się z Tonym Fergusonem (25-3, 12 KO, 8 SUB) podczas UFC 249. Obydwaj zawodnicy promowali galę ze swoim udziałem, tuż przed oficjalnym ważeniem UFC 248 w Las Vegas. Nie zabrakło pozasportowych emocji, bo Dagestańczyk kopnął tymczasowy pas należący do Fergusona.

UFC 249 odbędzie się 18 kwietnia w Barclays Center w Nowym Jorku, a więc w arenie, w której w nocy z soboty na niedzielę Adam Kownacki zmierzy się z Robertem Heleniusem. Na ponad miesiąc przed wydarzeniem, gala jest jednak promowana w Las Vegas, gdzie odbędzie się UFC 248.

 

Tuż przed oficjalnym ważeniem UFC 248, w mieście hazardu odbyła się konferencja z udziałem bohaterów walki wieczoru kolejnej gali. Zarówno Khabib Nurmagomedov, jak i Tony Ferguson pojawili się z pasami wagi lekkiej, z tym, że ten należący do El Cucuya jest tylko tymczasowy.

 

Ferguson swój pas położył na podłodze i wymagał od Khabiba, żeby ten zrobił to samo ze swoją zdobyczą. Dagestański Orzeł, delikatnie mówiąc, nie przystał na propozycję i skierował do rywala kilka słów. W szermierce słownej to Nurmagomedov dał się jednak sprowokować i chwilę później kopnął pas El Cucuya.

 

Walka Fergusona z Khabibem elektryzuje fanów mieszanych sztuk walki. Największa organizacja MMA na świecie próbowała już czterokrotnie zestawić tych dwóch zawodników, jednak za każdym razem coś stawało na przeszkodzie. Dana White, sternik UFC, powiedział nawet, że już nigdy nie podejmie próby ustawienia takiego pojedynku. Ostatecznie w listopadzie 2019 roku podpisane zostały jednak dokumenty potwierdzające kwietniową walkę w Nowym Jorku.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie